Sbírka ukončena:

Zaměstnanecká sbírka innogy pro obyvatele z Domova pro seniory v Ludgeřovicích

Vybráno 0 Kč 7 000 Kč
od 8 dárců
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
875 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
24 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Zaměstnanecká sbírka innogy pro obyvatele z Domova pro seniory v Ludgeřovicích

Vybráno 0 Kč 7 000 Kč
od 8 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Charita Hlučín
Datum přidání
25. 11. 2022

Představení sbírky

Tak jako každoročně chtějí zaměstnanci innogy obdarovat před Vánocemi seniory.

Letos jsme si vybrali Domov pro seniory v Ludgeřovicích, který obývá 30 klientů.

Zaměstnanců tohoto Domova jsme se zeptali, co konkrétně by se jim hodilo – co by udělalo babičkám a dědečkům radost a současně, co by přineslo užitek. Sdělili nám, že by jim velice pomohly polohovací polštářky, které jsou denní součástí života seniorů. Ocenili by také například tzv. „beránkové deky“, ale nepohrdnou ani vitamíny, čaji a dobrůtkami, které vykouzlí úsměvy nejen u dětí, ale právě i u babiček a dědečků.

Z komunikace se zástupci tohoto zařízení víme, že kdybychom je podpořili byť jen v malé míře, budou za to, že jsme si na ně vzpomněli, vděčni.

Ano, s takovou pokorou a nadšením se k tomu, že jsme je sami oslovili, stavějí.

Už i z toho důvodu, že je nám jakýkoli telefonát či e-mailová komunikace s vedením Domova milá, chceme podpořit nejstarší generaci, která je i ve svém vysokém věku pro společnost velmi užitečná díky předávaným zkušenostem, vyprávěním mnoha příběhů z dob, kdy my jsme ještě „byli na houbách“, předáváním tradic atd. atd.

Nedáváme si vysoké cíle, ale i z drobných darů lze poskládat pěknou částku, která může starouškům zpříjemnit a plnohodnotně žít svůj život.

Děkujeme za jakýkoli příspěvěk :)

Komu pomůžeme?

Chceme podpořit Domov pro seniory v Ludgeřovicích a za vybrané peníze pořídit jak něco užitečného, tak i něco, co potěší.

Věříme, že i s malou finanční částkou lze předat radost ve formě úsměvu na straně obdarovaných, tak i dobrého pocitu těch, kteří se rozhodnou obdarovat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Hlavním cílem je vybrat peníze na co nejvíce polohovacích polštářků a „beránkových“ dek – cca za 2/3 vybraných peněz chceme pořídit tyto hlavní dary.

Za zbývající třetinu bychom rádi pořídili babičkám a dědečkům něco na zub a pro zdraví – vitamíny, čaje, kávu, sladké dobroty.

V případě, že by sbírka měla větší úspěch než očekáváme, peníze by byly určeny na hygienické potřeby obyvatel Domova, které jsou spojeny s každodenní péčí, tj. inkontinenční pomůcky, materiál určený pro každodenní očistu spojenou s asistencí pracovníků Domova.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
1 000 Kč  •  9. 12. 2022 16:23
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  9. 12. 2022 7:04
Velkorysý dárce
300 Kč  •  8. 12. 2022 14:35
DobroDárce
1 000 Kč  •  8. 12. 2022 12:20
Štědrý dárce
600 Kč  •  30. 11. 2022 13:52
Milý dárce
1 000 Kč  •  30. 11. 2022 12:05
Milý dárce
2 000 Kč  •  29. 11. 2022 9:57
Milý dárce
500 Kč  •  26. 11. 2022 17:39

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat