Lidé z okolí Nových Heřminov tuto rodinu jistě znají. Jedná se o rodinu mé sestry, která má dvě děti a která díky ničivým povodním, které náš kraj zasáhly, přišla o všechno během jediného dne. Jediné, co jim zbylo, jsou dva kufry, které si stihli sbalit, než museli svůj domov rychle opustit. Před dvěma lety se přestěhovali do Nových Heřminov, kde si pořídili domeček, který si postupně rekonstruovali a pojistili. Na zahradě chovali ovečky, kačeny a lamy. Na začátku letošního roku se rozhodli, že oživí vesnici o zmrzlinu se zookoutkem, aby děti měli možnost vidět co nejvíce zvířatek. Dali do toho celé své srdce a veškerou energii a těšila je veškerá podpora a přízeň lidí, kteří k nim rádi jezdili. Děti mohli vidět a krmit ovečky, lamy, králíky, morčata, andulky a na konci září se mohli těšit také na klokany. K tomu však již bohužel nedošlo. Z celého pozemku zmizely ploty a vše, co na něm bylo vybudováno. Dům byl kompletně vyplaven.








