Přátelé, potřebovali bychom zase vaši pomoc. Finanční. Snažíme se to vždycky nějak zpytlíkovat, neradi dáváme výzvy (je jich všude tolik), ale párkrát za rok nás to nemine a na podzim nám už vždycky dochází dech. A teď nám došel úplně a totálně jednoduše řečeno. Každý den, doslova každý den nám někdo volá nebo píše, že tam a tam pes, kočka, kotě, koťata, … co našli, dostali, zdědili, nechtějí, nemůžou, vemte, postarejte se, plaťte … furt dokola. A všichni jsou akutní. Jenže už nemůžeme nikoho brát, fakt nemůžeme. Nemůžeme dál navyšovat naše dluhy, které činí momentálně cca kolem 130 tisíc. Nemůžeme donekonečna hromadit nezaplacené faktury na hromádku s tím, že to nějak vyřešíme. Bohužel nevyřešíme. Sami ne. Prodejní akce toho zase tak moc nevydělají, aukce nejsou, granty, co jsme na jaře dostali, jsme samozřejmě okamžitě vyčerpali a závisíme pouze na vašich příspěvcích. Moc vás potřebujeme. Moc vás prosíme o jakýkoliv finanční příspěvek. Letošní jaro a léto bylo opravdu strašné, co se počtu koťat a koček a obecně nechtěných zvířat týče. Neustále řešíte zanícené oči, snoplíky, průjmy, chytne to jeden, dostanou to všichni, do toho klasické kastrace, očkování, operace, léčby, léky, antiparazitika, zuby, zkažené zuby, shnilé zuby, vyražené zuby, bolavé zuby, … a vy platíte a platíte a platíte. To samé u psů. Tam zase letos dominovaly a stále dominují pejsci s nádory. Hlavně fenky s nádory na mléčných lištách (běžný jev u starších nekastrovaných feneček), jenže bohužel už to pak není „jenom“ běžná kastrace, ale velká a hlavně drahá operace (vyoperování celé lišty), potom nádorky pejsků u zadečků, to se týká bezdomoveckých pejsků a spousta spousta úrazů, amputací a prostě jedno s druhým. Potom ještě např. hradíme léčbu a speciální krmení bullovi Bennymu, který se adoptoval, ale protože se u něho jedná opravdu o hodně vážnou alergii, která se dlouhodobě a náročně léčí, tak to prostě stojí peníze. Zkoušíme i léčivé bahno a další věci, dokonce navštěvuje specializovanou kožní veterinářku. Všechno proto, aby mu konečně bylo dobře, protože konečně je v nesmírně milujícím domácím prostředí. Opravdu ho všichni doma zbožňují, protože on je vyjímečný a paní Míša byla jediná, která o něho projevila zájem. Ano, byl to opravdu zázrak, že se někdo přihlásil o staršího velkého staforda, psa, který ještě nadto trpí takovou vážnou alergií. Celé kůže, paciček a oušek. Jsou dny, kdy se pořád škrábe a škrábe a škrábe. Samozřejmě se musí koupat ve speciálním šampónu, dostává kortikoidy, atd., ale to stojí prostě peníze. Mezitím další vyšetření a tak pořád dokola. Taky jsme měli spoustu eutanázií nebo úmrtí po úrazech. Naposled minulý pátek, kdy jsme sebrali brzo ráno na hlavní cestě (Olomoucká přímo u výjezdu z Opavy) kočičku, kterou chvilku předtím muselo srazit auto. Asi už nás nepřekvapí, že jí nikdo nepomohl a to tam jezdí, zvláště takhle ráno ve špičce, jedno auto za druhým. Kočička ještě žila, když jsme ji odvezli, bohužel zranění byla příliš vážná a na veterině zemřela ještě předtím, než se stihla vyšetřit. A to byl druhý případ během dvou týdnů.
