Úspěšně vybráno:

Pomohli jste autistovi Marcusovi a jeho mamince ke koupi automobilu.

Vybráno 0 Kč 250 300 Kč
250 000 Kč
 -
273 dárců
Celkem se zapojilo
917 Kč
Průměrná výše daru
55 555 Kč
Nejvyšší dar
89 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste autistovi Marcusovi a jeho mamince ke koupi automobilu.

Vybráno 0 Kč 250 300 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jiřina Zámečníková
Datum přidání
1. 5. 2022

Milující neslyšící maminka

Jsem neslyšící maminka, která si přeje pro svého syna zajistit péči takovou, aby mohl žít dobrý život, život bez komunikačních bariér, život jako každý z nás. 

Marcusovi na cestu ke vzdělání…

Před sedmi lety se mi změnil svět a narodil se mi syn, malý, úžasný, živý a veselý chlapeček. Stala jsem se maminkou krásného stvoření, které mi do dnes svět mění a obohacuje. Jako neslyšící maminka jsem se svým hendikepem bojovala a snažila se, aby Marcus nestrádal. Co se týče komunikace a porozumění dvou světů, světa neslyšících a slyšících. Ovšem ve věku dvou let se přihodil v našem životě velký zlom. Marcus přestal komunikovat, reagovat na podměty a najednou se choval velmi zvláštně, jinak než ostatní děti.

Diagnostika zněla Autismus, další pro nás tehdy neznámý svět. UŽ tehdy s mým hendikepem jsme měly situaci těžkou a najednou jsme se se synem ocitly v dalším neznámu. Máme již za sebou spousty vyšetření, terapií. Spousty těžkých,  ale krásných chvil plných bojů a úspěchů. Covidová doba nám to moc neulehčovala, jeden čas z důvodu pandemie nebylo moc možné zintenzivnit péči pro Marcuse.  

Nyní v jeho předškolním věku vše doháníme. Z posledního vyšetření ve svých 6,5 letech byl svým rozumem na úrovni tříletého dítěte. Snažíme se společně vytvořit náš společný svět, kde bychom mohli společně komunikovat. Marcusovo babička s dědečkem jsou také neslyšící. Občas mi pomáhají s dopravou, když mají zrovna volno.  Jinak se většinou musíme spoléhat sami na sebe. Žiji se synem v Teplicích a skoro veškerá kvalitní péče se nachází mimo město, několik desítek kilometrů daleko. Ergoterapie, fyzioterapie, logopedie, neurologie, genetické oddělení… Také se snažíme jezdit na různé dětské akce apod. Jak už jsem zmínila, Marcusek je v předškolním věku a nyní řešíme kam půjde na školu do 1. třídy, SPC v našem městě pro jeho hendikep není vhodná, jak ve vzdělání, tak v jakémkoliv posunu a na doporučení pod odborným vedením pedagoga bych ráda Marcuse přihlásila na speciální školu zaměřenou pro děti s autistickou poruchou. Tam by měl Marcus další kvalitní péči. 

Podle lékařů má Marcus velký potenciál a šanci na zlepšení a začlenění do normálního, zdravého a plnohodnotného života. Pro nás to znamená minimálně každodenní dojíždění do jiného města, abych ho mohla odvážet. MHD je pro nás velmi náročné, Marcus ho moc dobře nesnáší. Také jsem si našla shodnou a časově rozvrženou práci ,abychom si mohli finančně přilepšit. Časově je to pro nás velmi náročné. Donio jsem založila s pomocí tlumočníka, který mi pomohl sepsat náš příběh.

Auto pro Marcuse, terapie, vzdělání

Rádi bychom Vás touto cestou poprosili o pomoc. S mojí prací  v částečném úvazku zvládám zajistit základní péči pro Marcuse, ale bohužel již nezvládnu došetřit další peníze.

Rádi bychom do rodiny pořídily automobil, abych časově mohla zvládat práci a zároveň pro nás i tak náročné cesty.

Pokud se vybere méně,nebo více,použijeme finance na rehabilitace pro Marcuse.

Za jakýkoliv příspěvek Vám s Marcuskem velmi srdečně a upřímně děkujeme. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
100 Kč  •  15. 7. 2022 15:57
Laskavý dárce
79 Kč  •  13. 7. 2022 13:23
Laskavý dárce
100 Kč  •  12. 7. 2022 15:57
Velkorysý dárce
300 Kč  •  12. 7. 2022 13:22
Štědrý dárce
500 Kč  •  11. 7. 2022 21:30
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  11. 7. 2022 13:33
Laskavý dárce
300 Kč  •  10. 7. 2022 22:21
Milý dárce
300 Kč  •  10. 7. 2022 9:33
Tereza Lebedová
2 000 Kč  •  9. 7. 2022 13:09
Krásný den, držím vám obrovské pesti k tomu, aby se vybralo dost penez a vám to usnadnilo cestování. Zároveň bych vám rada řekla, jak moc uzasna maminka pro svého syna jste. ❤️
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  9. 7. 2022 9:43
Velkorysý dárce
100 Kč  •  9. 7. 2022 9:21

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat