Úspěšně vybráno:

Složili jste se na pomoc pro fenku Kačenku

Vybráno 0 Kč 29 400 Kč
od 73 dárců
 -
73 dárců
Celkem se zapojilo
403 Kč
Průměrná výše daru
1 500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na pomoc pro fenku Kačenku

Vybráno 0 Kč 29 400 Kč
od 73 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Eva Kolinska
Datum přidání
5. 3. 2023

Představení sbírky

Ráda bych se představila. Jmenuji se Kačenka, jsem ještě moc mladá, je mi necelých 7let a jsem kříženka jork+čivava. Paničce se nelíbilo jak chodím a občas knournu, utíkala se mnou na vet. protože už si to zažila jednou a díky péči veteriny ji pejsek ochrnul a musel se nechat uspat. No a veterinář potvrdil panicky předtuchu – nemoc SYRINGOHYDROMYLIA CERVIKALNI MICHY.  Panička už jednu hodně nákladnou operaci zaplatila, abych neochrnula, ale na druhou bohužel už nemá penízky, zůstala po úmrtí mého druhého paníčka sama a při dnešních cenách už to nedokáže ušetřit. Dělám radost a společnost mé paničce, která je na mě moc hodná, zachránila mě před útulkem, dává mi svou lásku a péči, kterou potřebuji, protože musím brát léky na občasnou neurologickou bolest a jezdí se mnou na kontroly na kliniku do Prahy, kde mi i operovali a vždy musí udělat magnetickou rezonanci, která opravdu není levná. A já ji to vracím, jak umím a dokáží a nechci ji zarmoutit, pláče a zármutku si užila opravdu až příliš.

Komu pomůžeme?

Moje Kačenka je moc hodná a milá čubička, kterou jsem zachránila před útulkem, když jí zemřeli páníčkové a neměl se o ni kdo postarat. A ona jako by to věděla, mi to vrací svou bezmeznou láskou, jak to pejskové umí. Když jsem ovdověla, je mi od té doby velkou oporou/bez ní bych to nedala/ a svou lásku, oddanost mi dokazuje i tím, že když ví, že mi je smutno a hodně ouvej, přijde ke mně a snaží se mi rozveselit, pokazdé se jí to nepovede a tak si ke mně lehne a ocmuchává a žduchá mi do obličeje tak dlouho, až mi rozesměje a pak je šťastná a lítá a běhá po bytě a štěká radosti, že se opravdu začnu smát. A já si nedokáži představit, že by mi bez pomoci ochrnula a nebo bych ji nechala pomalu umírat kvůli prasknutí, které by jí do maximálně 5 let zničili vnitřní orgány, protože na další operaci bohužel už nemám, v místě první operace se utvořil rozsol a mícha nefunguje, tak jak má. A pokud se rozsol neodstraní, ochrne. Je ještě mladá a zaslouží si žít svůj krátký psi život plný lásky. Když chce jít ven, řve a skáče a tak vezmu vodítko, i když prakticky ho mít nemusí, všeho nechám a jdeme na velkou procházku, nebo ji vezmu na košík/miluje jízdu na kole/ sedí a pozoruje jízdu a jedeme do přírody na bylinky, třeba na celý den, nebo k vodě, kde nikdo není a je nám spolu moc dobře.

Je to prostě má partačka na dobré i zlé časy. Nesmí chodit ze schodů i na schody, tak ji přenáším. Ona se na mne podívá, jako by věděla – olízne mi tvář, dá pusu a jakoby říká očima, vím, co pro mne děláš a rozumíš mi. Proto prosím o pomoc, nikdy jsme s manželem o nic neprosili a kdyby manžel žil, nikdy bych tento příběh nenapsala a nikoho o nic neprosila, protože bychom peníze dali určitě nějak dohromady. Ale pro ni, ač se stydím a je mi trapné, pro ni to udělám a vlastně jakoby žebrám. Všichni naši předchozí psi jsme měli jako děti a nikdy jsme je nenechali trpět a strádat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Tyto peníze konkrétně budou použity na nová předoperační vyšetření, na operaci, pooperační léčení a pobyt 3–4 dny na pražské veterinární klinice a náklady s tím spojené. Pokud by peníze zbyly, tak je použiji ještě na kontrolu po operaci, další magnetickou rezonanci a zbytek bych rozdala na útulky či záchranářské stanice pro handicapovaná a zraněná zvířata nebo pro nemocné děti s rakovinou. Pokud by se nevybrala celá potřebná částka, zkusila bych ještě oslovit nějaké spolky či útulky, které by třeba přispěly, i když útulky nejsou na tom tak dobře.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
1 500 Kč  •  4. 5. 2023 19:51
Marie M.
1 000 Kč  •  3. 5. 2023 21:11
Držíme všechny packy ať se Kačenko uzdravíš !!!
Velkorysý dárce
107 Kč  •  2. 5. 2023 15:28
Dobrosrdečný dárce
400 Kč  •  24. 4. 2023 18:40
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  22. 4. 2023 8:50
DobroDárce
100 Kč  •  21. 4. 2023 22:04
Milý dárce
450 Kč  •  21. 4. 2023 19:03
Janča & Jackinka
300 Kč  •  21. 4. 2023 18:14
Přejeme Kačence i vám hodně štěstí 🍀 a hodně sil ❤ Držíme pěsti a tlapičky ✊🐾 J&J
Štědrý dárce
300 Kč  •  21. 4. 2023 17:39
Štědrý dárce
333 Kč  •  21. 4. 2023 15:35
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  21. 4. 2023 15:23
Milý dárce
100 Kč  •  21. 4. 2023 15:04
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  21. 4. 2023 13:47
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  21. 4. 2023 13:20
Milý dárce
50 Kč  •  21. 4. 2023 12:37
Hana K.
300 Kč  •  21. 4. 2023 11:18
Hodně štěstí at vše dobře dopadne. a děláš paničce radost.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat