Ráno bylo vše stejné, jako každý den. Ale odpoledne 1. 12. nám hodná sousedka řekla, že jeden z našich koní leží ve výběhu. Veterinářka přijela co nejrychleji to šlo a po vyšetření bylo jasné, že bez operace se to nezvládne. I přes husté sněžení jsme Rufuse naložili a jeli na veterinární kliniku v Heřmanově Městci. Absolvoval rychlé vyšetření a nebyla jiná možnost, než ho vzít ihned na sál. Při operaci se zjistilo přetočení a zaškrcení velké části tenkého střeva a některých cév. Několikahodinová operace se naštěstí zdařila. Bohužel v následujících dnech se Rufusův stav spíš zhoršoval. Tenké střevo stále nepracuje správně, potřebuje být neustále na kapačkách kvůli dostatečnému zavodnění. Jsou mu podávány léky na podporu funkce střev. Je odváděn reflux ze žaludku. Ošetřující veterinář je optimistický, ale Rufus potřebuje hodně léků a fyziologického roztoku, což je velmi nákladné a už to dávno překročilo možnosti majitelky…
Bohužel přes všechnu snahu se Rufusův stav nezlepšoval. Kousek tenkého střeva stále nepracoval sorávně. Když se přidal kolaps ledvin, rozhodli jsme se pro euthanasii. Bylo to velmi těžké rozhodnutí. Během několika dnů jsme přišli o skvělého parťáka. I přesto, že jsme se o Rufuse starali jak nejlépe jsme mohli, nepodařilo se nám ho zachránit.










