Sbírka ukončena:

Sbírka na nákup a dopravu zdravotnického materiálu a léků do nemocnic v Žytomyru

Vybráno 0 Kč 0 Kč
200 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Sbírka na nákup a dopravu zdravotnického materiálu a léků do nemocnic v Žytomyru

Vybráno 0 Kč 0 Kč
200 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pavel Klouček
Datum přidání
25. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Info in english
Information en français
Información en español
Deutsche Informationen

Jsme stále se rozšiřující a dobře organizovaná skupina dobrovolníků a dobrovolnic zajišťující dovoz zdravotnických prostředků a potravin do míst Ukrajiny zasažených válkou, kde neziskové organizace narážejí na své limity a kam jejich pomoc z logiky věci nedosáhne, a následný svoz žen a dětí z těchto oblastí na polské hranice, odkud navazuje koordinovaný transport většinou do České republiky nebo Polska a dalších zemí.

Komu pomůžeme?

Úzce spolupracujeme s Olhou Stachyrskou a Viktorem Nahorným, kteří (ve svém volném čase před prací a po ní) společně s dalšími dobrovolníky a dobrovolnicemi z Žytomyru zařizují distribuci potravin, nedostatkového zdravotnického materiálu a léků na pomoc raněným a nemocným přímo do místní krajské nemocnice, vojenské nemocnice, porodnic (jedna z porodnic ve městě byla poničena při náletech a evakuována, ale byla následně opět zprovozněna) i na pozice územní obrany. A dále pak konkrétním lidem v nouzi (např. početným rodinám, rodinám uprchlíků, zejména z těžce zasaženého Irpinu, či lidem s postižením) a ženám a dětem z oblastí Kyjeva a Žytomyru na útěku do bezpečí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance budou primárně použity na nákup zdravotnického materiálu a léků, případně na dopravu tohoto materiálu na místo určení, tj. do Žytomyru.

Jakákoli částka pomůže a mockrát za ni všichni děkujeme!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat