Pomoc je pro mého kamaráda Štefana Kosova na vybudování nového včelína a zakoupení včelstev a vybavení pro včelaření. Protože v sobotu 26. 2. mu někdo podpálil jeho včelín a on totálně přišel o vše co 12 let po kouskách budoval.
Se Štefanem se znám už 10 let a je to Bulhar, který před 24 lety přišel za prací do Čech. Je to perfektní rovnej chlap a dobrý kamarád. Prakticky i on nás přivedl ke včelaření a je to člověk, který nám pomáhal v našich začátcích. Jako cizinec to neměl vůbec snadné. Pracoval 12 až 16 hodin denně a vůbec žádný odpočinek. Před 12 lety si splnil svůj sen a postupně se začal věnovat včelaření. Postupně si budoval včelín a po 12 letech měl konečně místo kde byl spokojený a kde si mohl odpočinout a radovat se ze včel. Kdo někdy měl včely, dobře ví o čem mluvím. Vůbec nechápu, jak někdo může podpálit včelín a proč. Když jsme dneska uklízeli spáleniště a viděl jsem jak tvrdý chlap pláče, tak jsem si říkal proč tohle někdo udělá. Když jsem viděl ramky, kde bylo zakladeno i mě bylo do pláče. Co ty ubohé včely tomu žháři udělali. Když pak vidíte zničeného chlapa, který se jen dře a jeho jediná radost je zničená a je sražený na kolena a vůbec nechce slyšet o tom, že může začít znovu, protože na to nemá peníze a ve svých letech znovu začínat. Vím, že to je teď hodně živé, ale kdo jednou měl včely, tak tuto zálibu jen tak neopustí. Pouze je to drahý koníček a není snadné bez peněz začít. Proto jsem se rozhodl mu pomoci a uspořádat tuto sbírku. Jmenuji se Ladislav Paur bydlím v obci Hříškov okres Louny.












