Kdo sbírku organizuje?
Jmenuji se Lukáš Brezina a protože mám rád Ukrajinu a v minulosti jsem několikrát na Ukrajině byl v dětském domově ve Vielšanech jako sociální pracovník, nemohu přihlížet té hrozné a odporné válce, která nám probíhá přímo před očima. A nemohl bych jí přihlížet, ani kdybych tam nikdy nebyl.
A za nedlouho bude smutné výročí jednoho roku trvání války.
Mnoho let pracuji v pomáhajících profesích se starými lidmi, umírajícími, nebo lidmi s handicapem. A moje motto zní: Když můžeš, tak musíš. A já můžu.
Toto je moje třetí sbírka, v té první se vybralo dost peněz, zhruba 72 000 Kč, na pořízení 51 ks vysílaček pro Ukrajinské záchranné a obranné složky. Ve druhé sbírce se vybralo 139 349 Kč a na Ukrajinu jsem poslal 24 setů na vaření a praní pro rodiny s dětmi (velké plynové vařiče, plynové kartuše, tablety na desinfekci vody, nádobí, drogerii na praní a mytí nádobí, powerbanky, vaky na desinfekci vody…) jednu velkou elektrocentrálu, vysílačky, solární nabíječky a generátory.
Proč sbírku organizuji a na co bude určena?
Sbírku organizuji, protože lidi ve zničených městech nemají jak vařit, jak se ohřát, nemají přístup k energiím, tedy ani plynu na vaření, nemají nezávadnou pitnou vodu a na vesnicích mají znečištěné studny a nemají kde a jak nabíjet domácí elektroniku. Sbírka je určena i na powerbanky, malé solární panely na nabíjení malých elektrických spotřebičů a na malé elektrocentrály, respektive velké powerbanky, které jdou nabíjet třeba přes nabíjecí konektor v autě.
Jde ale především o sety, které mají obsahovat plynový vařič, tablety na čištění vody, vak na čištění vody, prostředky na mytí nádobí a praní, nádobí, lékárnu, powerbanku, svítilnu, teplomet…
Facebookovou stránku sbírky najdete zde: https://www.facebook.com/profile.php?id=100080833328364
Pokud se nevybere dostatek peněz, tedy výrazně méně, než je cílová částka, budou peníze ze sbírky přeposlány některé z českých humanitárních organizací, které na UA působí.








