Sbírka ukončena:

Sbírka na podporu Onkologie Chomutov

Vybráno 0 Kč 2 600 Kč
250 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
433 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
122 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Sbírka na podporu Onkologie Chomutov

Vybráno 0 Kč 2 600 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Befit Louny z. s.
Datum přidání
17. 6. 2022

Představení sbírky

Befit Louny pomáhá již 7 let Onkologii Chomutov každoročním pořádáním sportovní akce pro celou rodinu s názvem „Memoriál Petry Hézlové“. Součástí sportovní akce pro dospělé i děti je také prevenční program na osvětu boje proti civilizačním nemocem a také kulturní program. Výtěžek akce je určen na revitalizaci a rekonstrukci oddělení Onkologie Chomutov a Ústí nad Labem, aby prostory, kde tráví pacienti čas, jim pomohly zvládnout náročnou léčbu a podpořily psychicky jejich proces uzdravování. Snažíme se vybavit nadstandardně pokoje, v plánu je aktuálně rekonstrukce společných prostor, aby se pacienti cítili dobře a měli komfort. Pomozte nám proto v této činnosti, ať můžeme realizovat další úpravy, které oddělení onkologie posouvají na moderně vybavené lékařské pracoviště a zároveň pacientům poskytnou při léčbě důstojné a příjemné prostředí.

Komu pomůžeme?

Befit Louny pomáhá v různých charitativních projektech od začátku své existence před 11 lety. Sedmým rokem Onkologii Chomutov, kde se snažíme zlepšit prostředí pro pacienty a dopřát tak nadstandardní vybavení, na které se běžném rozpočtu nedostává. Proč onkologie? Díky naší kamarádce Petře, která se zde léčila a i když její příběh nedopadl dobře, na počest její památce se snažíme, abychom pomohli dalším příběhům. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Získané prostředky budou použity na zlepšení vybavenosti pro pacienty a modernizaci oddělení. Již v minulosti jsme vybavili pokoje pro pacienty novými TV, skříňkami pro osobní věci pacientů, revitalizovali dveře na celém oddělení a nyní se chystáme na rekonstrukci společenské místnosti pro pacienty. Pro léčbu je důležitá psychická vyrovnanost a snažíme se tak vytvořit příjemné prostředí, které dýchne domácí atmosférou. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  26. 8. 2022 11:06
DobroDárce
100 Kč  •  16. 8. 2022 13:19
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  19. 7. 2022 13:46
Laskavý dárce
500 Kč  •  19. 7. 2022 6:12
DobroDárce
300 Kč  •  18. 7. 2022 23:11
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  18. 7. 2022 20:47

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat