Sbírka ukončena:

Sbírka, která zahřeje

Vybráno 0 Kč 2 380 Kč
50 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
340 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Sbírka, která zahřeje

Vybráno 0 Kč 2 380 Kč
50 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kotec o.p.s.
Datum přidání
4. 12. 2023
Poslední aktualita

5. 2. 2024 9:47

Všem ze srdce upřímně děkujeme.

Děkujeme Všem dárcům, kteří nás podpořili. Svět je přeci jen krásné místo. My to vidíme a díky Vám  z vybrané částky pořídíme  čepice, rukavice, šály,  termo ponožky a možná i spacák. To jsou věci, kterých je vždy velký nedostatek.

Přejeme Všem dárcům po celý  rok 2024 hodně zdraví, lásky, pohody, síly zdolat nástrahy života s lehkostí a úsměvem na tváři. A hlavně, nikdy na nic, nezůstat sám.

Dobré srdce ať ať Vás stále hřeje.

Děkujeme.

Tým Kotec/Tachov

Zobrazit celou aktualitu

Sbírka, která zahřeje.

Víme dobře, že nejde o téma snadné k uchopení.

S nadcházející zimou začíná krizové období pro všechny osoby bez přístřeší. Letošní zimu nebude u nás v Tachově sloužit jako útočiště před zimou noclehárna. 15 lidí tedy nebude mít kde složit hlavu v mrazivých dnech i nocích. 

Jako zaměstnanci Kotce o.p.s. jsme se proto rozhodli uspořádat dobročinnou sbírku finančních prostředků na pořízení iglú – nouzových přístřešků proti umrznutí. Při nízké venkovní teplotě je v iglú vždy o +15 stupňů víc, což je na ochranu života, celkem slušná teplota.

Kdokoliv, komu není lhostejný osud jiné osoby v nouzi, může dobrovolně přispět jakoukoliv částkou. Za Váš dar upřímně děkujeme. Uvědomujeme si velikost Vašeho rozhodnutí i to, že i každý dárce má svůj vlastní příběh.

Kdo jsme?

Jsme Kotec o.p.s., malá nezisková organizace sídlící v Tachově. Konec letošního roku je pro nás navíc významný, slavíme výročí 20 let od založení.

Naším posláním je neodvracet oči od věcí, které se můžou stát každému z nás. Člověk nikdy neví, co ho čeká. Ulice není úplně friendly místo – má svoje drsná pravidla. Někdy stačí vteřina, aby se život obrátil naruby.

 Nemůžeme pomoci všem. Pomáháme těm, co si pomoci nechají a s naší organizací dobrovolně spolupracují. Snažíme se naplnit alespoň ty základní lidské potřeby, jejichž naplnění na ulici není možné.

Naše nízkoprahové denní centrum nabízí:

možnost provádění osobní hygieny, praní ošacení, pobyt v teple, využití kuchyňky, hygienický a potravinový servis, potraviny z potravinové banky, základní ošetření drobných ran, výměnu HR materiálu, testování na infekční onemocnění, doprovod na úřady a poradenství při vyřízení soc. dávek, pomoc s orientací v systému, pomoc při hledání uplatnění na trhu práce, pomoc při hledání bydlení, doprovod k lékařům a následné navázání na jiné služby.

Ne všichni mají  stejné výchozí možnosti, jak fyzické, tak psychické. Neházíme všechny „do jednoho pytle“. Někomu pomoci lze, jinému jistě také, jen ho čeká delší a trnitější cesta. Není fajn, zůstat na všechno sám.

Komu pomůžeme?

Pracovnice Kotce s několika klienty na fotce v Nízkoprahovém denním centru v Tachově.

Sbírka pomůže našim klientům, osobám bez přístřeší a náhodným proplouvajícím, kteří se na zimu mohou dostat do stavu, že nebudou mít kde složit hlavu. Chceme být připraveni na krizové situace, které během zimy mohou nastat. 

Věřte, že Vaše pomoc zahřeje Vás u srdíčka a naše klienty na nožičkách.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Koupíme  z vybraných peněz 7× nouzový přístřešek Iglú proti umrznutí pro ty nejohroženější  a nejkřehčí.

Cena jedno Iglú včetně dopravy je 5000 Kč. Když je okolní teplota nízká, v Iglú je alespoň +15 stupňů, což je pro ochranu života, celkem slušná teplota. Sestavení Iglú není náročné, stačí maximálně minuta.

A pokud se podaří vybrat cílová částka, tak ze zbytku pořídíme teplé spacáky, karimatky, termo ponožky, rukavice, šály, zimní obuv.

 V rámci terénního programu budeme technický stav Iglú monitorovat, aby mohla v dalším mrazivém období ohřát někoho dalšího a třeba mu i zachránit život. Po skončení zimní sezóny Iglú vydezinfikujeme, složíme a uložíme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

5. 2. 2024 9:47

Všem ze srdce upřímně děkujeme.

Děkujeme Všem dárcům, kteří nás podpořili. Svět je přeci jen krásné místo. My to vidíme a díky Vám  z vybrané částky pořídíme  čepice, rukavice, šály,  termo ponožky a možná i spacák. To jsou věci, kterých je vždy velký nedostatek.

Přejeme Všem dárcům po celý  rok 2024 hodně zdraví, lásky, pohody, síly zdolat nástrahy života s lehkostí a úsměvem na tváři. A hlavně, nikdy na nic, nezůstat sám.

Dobré srdce ať ať Vás stále hřeje.

Děkujeme.

Tým Kotec/Tachov

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
500 Kč  •  21. 1. 2024 7:48
Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 1. 2024 18:16
DobroDárce
600 Kč  •  17. 12. 2023 20:49
DobroDárce
300 Kč  •  7. 12. 2023 12:41
Štědrý dárce
180 Kč  •  6. 12. 2023 16:31
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  5. 12. 2023 15:23
Štědrý dárce
300 Kč  •  5. 12. 2023 11:41

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat