Úspěšně vybráno:

Dali jste šanci Jackince

Vybráno 0 Kč 46 700 Kč
od 94 dárců
 -
94 dárců
Celkem se zapojilo
497 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Dali jste šanci Jackince

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Glosová
Datum přidání
26. 2. 2023
Poslední aktualita

30. 4. 2023 20:15

Srdečně děkujeme 🌹 💝🤗💝

Drazí dárci ❤️

Z celého srdce vám strašně moc za nás obě děkuji za vaše laskavé, dobrosrdečné a štědré dary 💝 Jenom díky vaši pomoci Jackinka absolvuje další pro ni stále potřebné rehabilitace 💖 Před pár dny se Jackinka konečně dočkala vozíčku, který jsem ji nechala zhotovit na míru. Jackinka díky vozíčku venku neuvěřitelně ožila a její radost ze života při procházkách je i mojí radostí 🤗😍🥰

To všechno je jen a jen vaše zásluha 💝 Nikdy vám nepřestanu být vděčná za vaši velikou pomoc 💝😍🥰 Z čistým svědomím vám slibuji, že vaše penízky budou použity pouze ve prospěch Jackinky… do její budoucí léčby, pomůcek a potřeb spojených s jejím onemocněním, popřípadě dalších veterinárních výloh.

Drazí dárci 💝 ještě jednou vám za nás obě ze srdce DĚKUJI 🤗😍🥰

❤️🌹❤️ Díky vaši pomoci jsme opět šťastné ❤️🌹❤️

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jackie je šestiletý jorkšírský teriér biewer. 

Jackinka byla zdravá, vitální fenečka, ale květnu 2022 kdy náhle ochrnula se nám obrátil život naruby. Byla okamžitě zahájena léčba na klinice, která je vzdálena 25 km od místa bydliště. Veškeré výlohy spojené s léčbou a potřebnými pomůckami jsem 9 měsíců hradila z úspor. V současné době jsou již tyto úspory vyčerpány a já jsem nucena dojíždění na kliniku na rehabilitace omezit, přesto, že přinášejí výsledky. V případě pomoci, která by nám pomohla zvládnout mou finanční situaci bych mohla nadále dojíždět na kliniku ve čtrnáctidenních cyklech, v případě potřeby i častěji.

Videa možno shlédnout na mém YouTube kanále:  https://www.youtube.com/@janaglosova4976

Komu pomůžeme?

Příběh Jackinky

Jackinku jsem si pořídila v roce 2017 společně s mojí maminkou se kterou jsem žila ve společné domácnosti. Jackie byla vitální  štěňátko a dělala nám jenom samou radost. Já dojíždím do práce do jiného města a i s dopravou jsem bývala mimo domov 11 hodin. V té době se o Jackii starala moje maminka.

V dubnu 2021 jsme obě dostaly Covid. Já jsem měla lehčí průběh, ale moje maminka musela do nemocnice dokud už se nevrátila. Z této životní ztráty jsem se zhroutila a Jackinka odmítala jíst… tesknila. Musela jsem se vzchopit a začít fungovat, abych nakonec nepřišla i o ni. Musela jsem si v práci zkrátit úvazek, protože jsem Jackinku nemohla nechávat 11 hodin samotnou. Se zkrácením úvazku se mi snížil samozřejmě i plat. Uskromnily jsme se a žily dál jedna pro druhou.

V květnu 2022 jsem odešla jednoho dne  na odpolední směnu a když jsem se vrátila tak mě Jackinka nevítala jako vždy skotačením. Přišla pomalu, trošku kulhala a pokňukávala. Ráno už těžce vstávala tak jsem ji odnesla k veterináři v místě bydliště… byla sobota. Během doby než jsme došly na veterinu byla totálně ochrnutá od pasu dolů. Pan doktor mi doporučil okamžitou operaci, což jsem si nemohla z finančních důvodů dovolit. Začal ji tedy léčit konzervativně… udělal rentgen, dal ji dvě injekce a poslal nás domů s tím, že máme přijít v pondělí na kontrolu.

V neděli odpoledne se stav Jackinky rapidně zhoršil. Třásla se po celém těle, rychle dýchala a kňučela. Volala jsem panu doktorovi, ale ten mi telefon nebral. V zoufalství jsem zkusila zavolat na kliniku v jiném městě. Paní doktorka řekla, že musíme okamžitě přijet, že stav je velmi vážný. Po příjezdu Jackince okamžitě pomohla se vyčůrat speciálním hmatem, protože sama už to nedokázala. Potom ji uspala, protože říkala, že má hrozné bolesti. Zrentgenovala ji a zjistila, že má vyhřeznuté 4 plotýnky. Po následné domluvě na hospitalizaci, která byla nutná Jackince napíchla kanilu, dostávala kortikoidy do žíly a později rehabilitovala. Hospitalizace na klinice trvala pro mě neuvěřitelně dlouhých 12 dní.

Když mi Jackinku konečně propustili do domácí péče byla sice mimo ohrožení života, bez bolestí, ale od pasu dolů totálně ochrnutá. Ztratila úplně svalovinu, takže půl bezvládného tělíčka bylo jen kost a kůže. Domluvily jsme se s paní doktorkou na frekvenci dojíždění na rehabilitace, dostalo se mi poučení jak s Jackinkou cvičit, aby znovu nabyla ztracenou svalovinu, pohyb ve volném prostoru byl doporučen pouze pod dozorem a hlavně, že ji v žádném případě nesmím litovat a plakat nad ní. To prý by její psychice rozhodně neprospělo. Musela jsem se k ní tedy chovat jako by se vůbec nic nedělo… věřte, že předstírat to nebylo vůbec jednoduché.

Krušné začátky

Po příjezdu domů jsem se musela naučit s Jackinkou pracovat… byla jak hadrová panenka. Nakoupila jsem plínky, inkontinenční podložky, prostornou klec, kterou jsem vypolstrovala molitanem ať se nezraní, když budu v práci, na dno klece jsem pořídila ortopedickou madračku a nainstalovala kameru přes kterou mám Jackinku pod dozorem, když nejsem doma. Také jsem koupila kočárek což mě i Jackii hodně usnadnilo život s jejím handicapem a podpůrný zvedací postroj pomocí kterého se snažím Jackinku naučit znovu postavit na všechny čtyři nožky.
Doma každý den cvičíme podle doporučení z kliniky a na klinice Jackinka podstupuje rehabilitace Dornovou metodou, magnetoterapie a podpůrné injekce. Z počátku jsme dojížděli na kliniku na rehabilitace 2× týdně, později se snížil počet rehabilitací na 1× týdně. Nyní dojíždíme ve 14 denních intervalech. Celá tato snaha, která trvá už 9 měsíců přinesla první výsledky. Jackince se vrátila citlivost do celého tělíčka, začíná se osvalovat a má občas snahu se postavit, zatím bohužel bezúspěšně. Pokud ji ale postavím já, vydrží chvíli stát bez opory a snaží se vyrovnávat stabilitu. Rehabilitace a domácí cvičení nám tedy dává naději na zlepšení zdravotního stavu.

Veškeré výlohy spojené s onemocněním Jackinky jsem hradila z dědictví po mé milované mamince, které jsem měla odložené na nečekané výdaje. Čerpala jsem z tohoto zdroje a snažila se naši obtížnou situaci zvládnout sama. Nyní jsou, ale již tyto peníze vyčerpány a já jsem v situaci, kdy veškerou budoucí veterinární péči, ať spojenou s ochrnutím Jackinky, nebo jakékoliv jiné veterinární ošetření můžu hradit pouze z výplat. Jak jsem již výše psala, musela jsem si zkrátit úvazek a peníze ze mzdy nejsou dostačující na pokrytí výloh, za veterinární péči. Jsem proto nucena rehabilitace snížit, přesto že jsou úspěšné.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Chtěla bych touto cestou moc poprosit o jakoukoliv finanční pomoc na doléčení moji milované Jackinky. Léčba Jackinky je běh na dlouhou trať, ale po celou dobu se ze všech sil snažím abychom dosáhly cíle.

Peníze ze sbírky by byly použity na pokrytí výloh za rehabilitace a léčebné úkony nebo potřebné pomůcky spojené s jejím ochrnutím a Jackince by se tím zvýšila šance na uzdravení a vrácení se do plnohodnotného života.

V případě, že by Jackinku postihlo v budoucnu ještě jakékoliv jiné onemocnění, moc by mi pomohly peníze ze sbírky na pokrytí i těchto výloh. Dosavadní léčba, která trvá už 9 měsíců mé úspory vyčerpala a každá další veterinární péče je teď už nad rámec mých možností.

Chtěla bych také podotknout, že kdyby z jakéhokoliv důvodu nebyla tato sbírka úspěšná, tak i přesto budeme s Jackinkou nadále bojovat za uzdravení a budu se snažit ji dopřávat tolik rehabilitací, co mi můj rozpočet dovolí.

Na závěr bych  chtěla všem případným dárcům s čistým svědomím slíbit, že případný výtěžek ze sbírky bych použila pouze a výhradně jen ve prospěch Jackinky.

Za sebe i za Jackinku ze srdce děkuji za případnou pomoc

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

30. 4. 2023 20:15

Srdečně děkujeme 🌹 💝🤗💝

Drazí dárci ❤️

Z celého srdce vám strašně moc za nás obě děkuji za vaše laskavé, dobrosrdečné a štědré dary 💝 Jenom díky vaši pomoci Jackinka absolvuje další pro ni stále potřebné rehabilitace 💖 Před pár dny se Jackinka konečně dočkala vozíčku, který jsem ji nechala zhotovit na míru. Jackinka díky vozíčku venku neuvěřitelně ožila a její radost ze života při procházkách je i mojí radostí 🤗😍🥰

To všechno je jen a jen vaše zásluha 💝 Nikdy vám nepřestanu být vděčná za vaši velikou pomoc 💝😍🥰 Z čistým svědomím vám slibuji, že vaše penízky budou použity pouze ve prospěch Jackinky… do její budoucí léčby, pomůcek a potřeb spojených s jejím onemocněním, popřípadě dalších veterinárních výloh.

Drazí dárci 💝 ještě jednou vám za nás obě ze srdce DĚKUJI 🤗😍🥰

❤️🌹❤️ Díky vaši pomoci jsme opět šťastné ❤️🌹❤️

26. 4. 2023 7:26

Děkujeme💝🤗💝

💝 Drazí dárci 💝

Sbírka bude zítra ukončena a já bych vám chtěla touto cestou za nás obě z celého srdce moc poděkovat za vaše finanční dary, sdílení, přání uzdravení a všeobecnou podporu během sbírky 💖

Koncem týdne by se měla Jackinka dočkat vozíčku, který jsem nechala zhotovit na míru a budu ho hradit s vašich dobrosrdečných darů 💝 Jsem vám nesmírně vděčná také za to, že jsem nemusela díky vaši pomoci omezit dojíždění na rehabilitace, protože jsem měla možnost čerpat z vašich darů již během sbírky 💝🤗💖

Jackince jsem založila transparentní účet 5049875003/0800 kde po ukončení sbírky zbývající částku uložím a budu ji využívat pouze na stále potřebné rehabilitace Jackinky, popřípadě na další veterinární péči. Tento účet jsem zvolila a tady ve skupině zveřejnila z důvodu, že bude účet do 10 dnů od založení zpřístupněný veřejnosti a každý z vás milí dárci 💝 bude moci do účtu kdykoliv nahlédnout a přesvědčit se, že vámi darované penízky slouží pouze ve prospěch Jackinky ❤️🐕🐾

Na tento účet budu měsíčně alespoň po troškách přispívat, abych i já byla připravena pomoci i dalším kdo pomoc potřebují jako před nedávnem Kačence https://www.donio.cz/sbirka-pro-kacenku

Na závěr bych vám tedy chtěla ještě jednou za sebe a hlavně za tu moji malou lásku… Jackinku strašně moc poděkovat, protože mě nenapadá jak jinak bych se vám mohla za vaši štědrost, laskavost a solidaritu revanšovat 🌹💝🌹 Krásný den všem přeje vaše vděčná Janča & Jackinka 🤗💝🥰🐕🐾

7. 4. 2023 11:00

Vozíček 🦽

Drazí a laskaví dárci 💝

Z celého srdce vám děkuji za vaše příspěvky do sbírky pro Jackinku 😍💝🥰 Díky vaši pomoci jsem včera po poradě s paní doktorkou objednala Jackince vozíček, který bude zhotovený na míru. Jackinka prošla důkladným měřením, aby jí vozíček padnul jak ulitý 🥰 Paní doktorka mé rozhodnutí schvaluje 👍 protože se Jackinka díky vozíčku bude moci od loňského května poprvé proběhnout 🤗🦽😍 Po posledním rentgenu je tam opět malý posun k lepšímu a není vyloučeno, že začne opět chodit, ale není to ani 100% jisté. Proběhnutí v poloze jak můžou běhat jen zdraví pejsci, kdy bude mít páteř narovnanou jí jen prospěje 🥰 Budeme samozřejmě i nadále doma cvičit a pravidelně dojíždět na rehabilitace, protože ještě není nic ztraceno 💖 Jackinka si bude muset na zhotovení vozíčku 20 dní počkat, ale potom si společné procházky do sytosti užijeme 🤗🦽💝

Bez vás bych tohoto pro mě finančně dost nákladného pomocníka mohla Jackince jen stěží dopřát. Ještě jednou vám moc děkuji a přeji Vám Veselé Velikonoce 💝🦽🤗

23. 3. 2023 20:00

Na veterině 🏥

Dobrý večer drazí dárci 💝

Paní doktorka, která s Jackinkou rehabilituje nahrála video jak se Jackinka snaží, když za mnou zaklapnou dveře ordinace, protože kdyby mi to jen popsala tak bych jí prý nevěřila. A má pravdu… nevěřila jsem vlastním očím 👀 rozdíl je to markantní. Doma i když s ní cvičím přesně podle doporučení jsem takového výsledku zatím nedosáhla. Video z veteriny můžete shlédnout na mém YouTube kanále: https://www.youtube.com/@janaglosova4976

Všem vám chci opět z celého srdce 💝 poděkovat za vaši finanční pomoc.

💖💖💖 JSTE ÚŽASNÍ 💖💖💖

11. 3. 2023 21:55

Trénujeme 💗🐕🐾

Dobrý večer milí dárci 💝

Ve čtvrtek Jackinka DÍKY VÁM 💝 absolvovala další rehabilitace. Po 14 denním nařízeném klidu od cvičení byla podle paní doktorky mnohem ochotnější při rehabilitacích spolupracovat.

U Jackinky, ale vyvstal problém, že do činnosti čím dál víc zapojuje pouze přední nožky a zadní prostě ignoruje, přesto, že v nich má úplnou citlivost. Do příštích rehabilitací máme za úkol několikrát denně trénovat, aby se jí to v hlavičce přepnulo, že má i zadní nožičky a ocásek.

Na mém YouTube kanále: https://www.youtube.com/@janaglosova4976 můžete shlédnout video jak trénujeme. Na videu je několikrát dobře vidět jak má Jackinka stále tendenci stavět se pouze na přední nožky. To se nyní musím snažit každodenním tréninkem odbourat.

Další problém, který se přidružil je, že se Jackince vrátil zánět kůže 🙁 Tento problém už jednou měla, brzy po propuštěni z nemocnice. Tehdy dostala antibiotika v tabletkách. Nyní dostala speciální šampón (koupat 1× za 4 dny) a mast Cortizeme (mazat 2× denně). Jakoby nestačilo, že už jsme se během jejího postižení 2× potýkaly se zánětem močového měchýře. To je pořád něco 🙁 Ale jaro už je na dosah, bude víc sluníčka a snad i těch okolních problémů bude méně 🌞

Sbírka stále probíhá tak bych vás chtěla poprosit i nadále o veřejné sdílení. Všem, kteří nám již pomohli, pomáhají nebo teprve pomohou z celého srdce děkuji 💝 Moc si vaši pomoci vážím ❤️🐕🐾

5. 3. 2023 9:45

Jako na houpačce 👍👎

Milí dárci 💝

Momentálně pro vás nemám nějakou BUM zprávu, ale věřím, že i ta jednou přijde 🙏 Současný stav je… jednou dole, jednou nahoře. Jsou dny kdy se Jackinka snaží občas postavit a občas se jí povede udělat jeden až dva krůčky 🥰 ale takové rychlé, jako by našlapovala na žhavé uhlíky. Ale jsou i dny kdy se nesnaží vůbec a posouvá se pouze po zadečku ☹ Nožky už ale za sebou skoro vůbec netahá, častěji je má natažené před sebou.

Vím… musím být trpělivá. Stav Jackinky se zlepšuje jen pomaličku, ale důležité je, že zlepšuje 💖 Čeká nás patrně ještě spousta mravenčí práce, ale já se obrním trpělivostí a slibuji vám, že se nevzdáme 💪

Všem dárcům 💝 těm kdo sbírku sdílí 💝 i těm kdo na nás myslí 💝 chci znovu za nás obě moc poděkovat 💖 J&J 💖🐕🐾

1. 3. 2023 22:03

💝 Vřelé díky 💝

💝 Drazí dárci 💝

Nenalézám slova, která by dostatečně vyjádřila moji vděčnost za vaši štědrost 💝 Jen díky vám ❤ bude Jackinka dál rehabilitovat ve stejných intervalech jako doposud 🤗 Jen díky vám ❤ se její šance na uzdravení mnohonásobně zvýšily 🤗

❤ Z celého srdce vám děkuji ❤

26. 2. 2023 21:40

Srdečně děkuji 💝

Sbírka je spuštěna jen chvíli a už jsou tady první dárci 🥰 Z celého srdce vám děkuji za vaši pomoc 💝 Jackince se díky vám zvyšuje šance na uzdravení 🙏 Děkuji vám za sebe i za Jackinku 💝🐕🐾

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
600 Kč  •  26. 4. 2023 23:19
Milý dárce
300 Kč  •  26. 4. 2023 8:19
Velkorysý dárce
300 Kč  •  26. 4. 2023 7:56
Irena H.
400 Kč  •  25. 4. 2023 23:59
Přeij Jackince ať se jí daří
Laskavý dárce
600 Kč  •  21. 4. 2023 9:43
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  20. 4. 2023 20:29
Dárce, který je pro každou dobrost
700 Kč  •  14. 4. 2023 22:06
Romca
500 Kč  •  13. 4. 2023 17:23
Držíme palce a 🐾 at se jen daří. Něco málo posláno
Laskavý dárce
500 Kč  •  6. 4. 2023 22:22
DobroDárce
200 Kč  •  4. 4. 2023 19:18
Velkorysý dárce
200 Kč  •  2. 4. 2023 16:30
Laskavý dárce
200 Kč  •  28. 3. 2023 21:57
Radka V.
200 Kč  •  27. 3. 2023 18:51
🍀🍀🍀🍀🍀
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  27. 3. 2023 12:19
Kéž Bůh žehná Vám i Jackince. Přeji úplné uzdravení!
Kamila Srncová
300 Kč  •  26. 3. 2023 19:58
Ať to Je konce pomůže na uzdravení
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  24. 3. 2023 17:41
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  23. 3. 2023 14:10
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  23. 3. 2023 8:49

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat