Sbírka ukončena:

Šance pro Erika na nový úsměv

Vybráno 0 Kč 400 Kč
276 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Šance pro Erika na nový úsměv

Vybráno 0 Kč 400 Kč
276 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Radka Solcova
Datum přidání
14. 6. 2023
Poslední aktualita

9. 8. 2023 17:20

Šance pro Erika na novy úsměv

Dobrý den,

Už máme dokonce jen 4 dny

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Šance pro Erika na nový úsměv 


Dobrý den, toto je můj syn Erik, a od mala má diagnostikované psychické poruchy jako autismus, Aspergeruv syndrom, ADHD… Právě díky těmto poruchám, si bohužel nenechá sáhnout do pusy, píchnout injekci, vlastně je nemožné ho dostat k žádnému doktorovi. Poslední dobou přestal jíst, a zjistili jsme, že ho musí asi pěkně bolet zuby, ikdyz nic samozřejmě neřekne. Nakonec aspoň otevřel pusu před lékařem ( se slibem, že mu tam nic nebude strkat ) a ten nám sdělil, že je už minutu po dvanácté, ale ještě se to nechá zachránit. Problém je v tom, že zákrok musí být v celkové anestezii, vyzkoušeli jsme všechny možné FN v republice, ale výsledek všude stejný – obraťte se na soukromou kliniku, tohle my neděláme.. Bohužel cena tohoto zákroku je pro nás naprosto mimo naše finanční možnosti, proto se obracíme na Donio.Komu pomůžeme?


Přímo Erikovi, který může toto ošetření podstoupit právě pouze v celkové anestezii, aby nepřišel ještě skoro v dětském věku o všechny zuby, mohl se znovu smát, ale hlavně aby mohl alespoň bezbolestně jíst.Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Kompletně na stomatologické výkony, které opravdu na soukromé klinice nejsou ani trochu levné..  Pokud se nepodaří vybrat celkovou částku, tak se vše použije postupně na co to bude stačit, zub od zubu od nejbolavějšího, aby se Erikovi aspoň trochu ulevilo. Pokud by se podařilo vybrat více, zbylé finance pošleme na nějakou jinou sbírku zde na Doniu.

Předem bych chtěla všem poděkovat.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

9. 8. 2023 17:20

Šance pro Erika na novy úsměv

Dobrý den,

Už máme dokonce jen 4 dny

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Zuzana P.
100 Kč  •  11. 8. 2023 19:31
👍
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  8. 8. 2023 9:20

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat