16. 9. 2024 18:18
Milí přátelé, naše sbírka na dva šeltií kluky Rubínka a Lerínka je u konce a my z celého srdce děkujeme všem, kteří se rozhodli přispět jakoukoliv částkou. Vybralo se krásných 39 370 Kč! ❤ Z vybraných peněz můžeme uhradit alespoň část nesmírně drahé léčby, návštěvy veteriny a papání do sondy (přestože se oba kluci snaží jíst, dokrmujeme je sondou). Lerínkovi můžeme zaplatit každé tři týdny chemoterapii (karboplatinu, nebo teď nově lomustine), která mu nádherně zabírá, za což jsme moc vděční. Zatímco před léčbou mu nádor v tlamičce po odstranění za tři týdny vyrostl do takových rozměrů, že se Lerínkovi nevešel jazyk do tlamy, tlama krvácela, bolela a Leri se nemohl ani napít ani najíst, nyní je již přes tři měsíce stabilní a po odstranění se nezvětšil ani o milimetr. Nyní Lerínek papá, pije a je to celkem spokojený, i když flegmatický psí senior, který umí řádně rozhrabat pohovku, aby si ji upravil pro odpolední siestu :-) Pro řadu lidí byl na počátku léčby Leri pes na eutanazii, protože „bychom přeci neměli téměř 15letého psa s nádorem trápit“, my jsme ale rádi, že mu můžeme dát ještě šanci, a to i díky Vám všem. Rubínek dostal nedávno lék Rapamune, který nyní bere každý den a který je jeho poslední nadějí v boji s nádorem čenichu, který je bohužel velmi agresivní a my už víme, že tuto bitvu nemůžeme vyhrát 😢 Z peněz však můžeme Rubínkovi uhradit nezbytné návštěvy veteriny a léky, abychom mu zpříjemnili ten čas, který ještě má. Pořád je to ale kluk s jiskřičkami v očích a nadšeným vrtěním ocáskem, kdykoliv se jde ven. Nejraději chodí do lesa, zvlášť večer, protože se narozdíl ode mně nebojí 😁 Také má rád návštěvy, především ty, které mají v kapse piškot.
Přejeme Vám i Vašim miláčkům, aby je nic podobného nepotkalo, a pokud s něčím podobným přesto bojujete, držíme Vám pěsti a máme pro Vás vzkaz: Nedejte na řeči okolí, na řeči o tom, že léčit staré zvíře nemá smysl. Nikdy totiž předem nemůžete vědět, co smysl má a co ne. Podívejte se do očí svého zvířete: jestli v nich uvidíte chuť žít – pak to smysl má. A je úplně jedno, kolik je mu let. Nikdo nevíme, jak dlouhý čas zde máme vyměřen, ani co nás to které zvíře má ještě naučit. ❤
Moc Vám všem ještě jednou děkujeme a opatrujte se.
S láskou,
Leňa