Jmenujeme se Helena a Tomáš a jsme rodiče dvou malých holčiček. Tomáš svou dcerku má ve střídavé péči s předchozí partnerkou. Společně žijeme ve Skalici u České Lípy. Společně jsme také budovali svůj domov dokud v prosinci 2022 naší rodinu nepostihl požár našeho domova z důvodu závady na elektoinstalaci. V tu chvíli jsme byli nuceni ve večerních hodinách i s holčičkami vyběhnout ven a už jen se slzami v očích a pyžamkách sledovat jak vše co jsme doposud budovali a měli lehá popelem. Hasičům stěžovalo práci i to, že byl prosinec a zamrzala voda takže ve finále se jim opravdu nepovedlo zachránit vůbec nic. A my jsme přišli úplně o vše. Obec nám v tu chvíli na přechodnou dobu poskytla sociální bydlení kde momentálně žijeme dokud se nepostavíme na vlastní nohy. V únoru 2023 se ve sbírce podařilo vybrat bezmála půl milionu korun. V tu dobu byl pro naší rodinu zřízen transparentní účet (podložený smlouvou a plnou mocí), na který jsme peníze ze sbírky přeposlali v dobré víře, že všichni dárci uvidí, jak s darovanými penězi nakládáme. Bohužel se po krátké době ukázalo, že se jedná o podvod a vybrané peníze z účtu zmizely. Demolice domu, která se v té době prováděla nemohla být díky tomu zaplacena a byli jsme nuceni odložit doplacení zbytku hypotéky z peněz, které jsme dostali od pojišťovny, abychom mohli zaplatit firmám, které se na demolici a odvozu sutin podíleli. Trestní oznámení na policii je podáno, vyšetřování probíhá a i když jsou jasné důkazy kdo za podvodem stojí, naše peníze jsou v nenávratnu, jelikož podvodníci je stihli během krátké doby utratit.