Tadeáš byl ze začátku normální kluk. Pak mu zjistili, že je autista a že má lehkou /středně těžkou mentální retardaci. Navíc má i jiné zdravotní problémy (silné dioptrie, propadly hrudník, skoliózu páteře, opožděný vývoj řeči, vývojová dysvazie). Pravidelně chodíme na kontroly na psychiatrii, kde mu dali prášky na zklidnění, a dále i psychologa. Navštěvuje ZŠ s asistentkou. Ve škole nemluví, bojí se prosadit. Dříve ho děti odsuzovali ve školkách. Navštěvoval MŠ v obci, kde jsme bydleli tam ho šikanovali, nehráli si s ním, odstrkovali. Poté jsme se kvůli tomu přestěhovali. V nové školce měl také asistentku, která se mu nevěnovala jak měla, děti se s ním nebavili kvůli tomu jaký je. Nemá kamarády, kteří by s ním chodili ven, vše mu vynahrazuje nejmladší syn Sebastian. Dost se to na něm podepsalo. Měli jsme i dříve neshody s manželem, kde jsme spolu 2 roky nebydleli. Děti to nešli těžce, že nejsme rodina. Poté jsme si našli byt. Máme zažádaný i o obecní byty jen čekací doba je na delší dobu. Pokud se zvýší nájem od Nového roku, těžce by jsme to utáhli a hrozí, že bych i možná přišla o děti. Touto cestou hledám pomoc při zajištění nového domova pro děti. Svoji situaci se snažím aktivně řešit.
