Sbírka ukončena:

Šance na nový domov

Vybráno 0 Kč 0 Kč
800 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
30 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Šance na nový domov

Vybráno 0 Kč 0 Kč
800 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Monika Blazkova
Datum přidání
23. 11. 2022

Představení sbírky

Ráda bych se Vám představila. Jmenuji se Monika, jsem vdaná a jsem matka 2 dětí (Tadeáš 7 let a Sebastian 5 let). Pobírám příspěvek na péči 1.stupeň na syna Tadeáše. Žijeme v pronájmu, který platíme 20.750 Kč, ale od nového roku se cena zvýší ☹️ Můj manžel, se kterým žijeme si v současné době žádá o invalidní důchod (postižená ruka v důsledku úrazu). 

Komu pomůžeme?

Tadeáš byl ze začátku normální kluk. Pak mu zjistili, že je autista a že má lehkou /středně těžkou mentální retardaci. Navíc má i jiné zdravotní problémy (silné dioptrie, propadly hrudník, skoliózu páteře, opožděný vývoj řeči, vývojová dysvazie). Pravidelně chodíme na kontroly na psychiatrii, kde mu dali prášky na zklidnění, a dále i psychologa. Navštěvuje ZŠ s asistentkou. Ve škole nemluví, bojí se prosadit. Dříve ho děti odsuzovali ve školkách. Navštěvoval MŠ v obci, kde jsme bydleli tam ho šikanovali, nehráli si s ním, odstrkovali. Poté jsme se kvůli tomu přestěhovali. V nové školce měl také asistentku, která se mu nevěnovala jak měla, děti se s ním nebavili kvůli tomu jaký je. Nemá kamarády, kteří by s ním chodili ven, vše mu vynahrazuje nejmladší syn Sebastian. Dost se to na něm podepsalo. Měli jsme i dříve neshody s manželem, kde jsme spolu 2 roky nebydleli. Děti to nešli těžce, že nejsme rodina. Poté jsme si našli byt. Máme zažádaný i o obecní byty jen čekací doba je na delší dobu. Pokud se zvýší nájem od Nového roku, těžce by jsme to utáhli a hrozí, že bych i možná přišla o děti. Touto cestou hledám pomoc při zajištění nového domova pro děti. Svoji situaci se snažím aktivně řešit. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze, které by se vybrali byli použity na pokrytí nájmu v stávajícím obydlí, než bych stávající tíživou situaci vyřešila, abych případně nepřišla o děti. Předem Vám moc děkuji za každý příspěvek.

Monika

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat