Pomoc je pro naši dceru Terezku, která se narodila jako zdravé miminko. Ve třech měsících věku jí bylo po zdravotních problémech zjištěno vzácné genetické onemocnění DEND syndrom (Developmental Delay, Epilepsy, Neonatal Diabetes). Dcera má vrozenou cukrovku a epilepsii a velmi opožděný psychomotorický vývoj. V květnu bude mít Terezka osm let, ale je na úrovni šestiměsíčního miminka. Sama nezvládne nic, potřebuje 24hodinovou péči – sama se nenají, nenapije, je plně na plenkách, nechodí ani nesedí, její pohyb je omezený na ležení na zádech nebo bocích. Terezka hlavně nemluví, takže je někdy těžké zjistit, co ji zrovna trápí. Nyní Terezka chodí na čtyři hodiny denně do první třídy v Diakonii Ostrava a dvakrát týdně cvičíme s fyzioterapeuty v Přístavu radosti. Nejvíc nám ale pomáhá hiporehabilitační pobyt, na který jezdíme třikrát ročně společně se čtyřletým bráškou Dominičkem. Tam je teď náš největší cíl – samostatný sed… vše je ale běh na dlouhou trať, ale když vidíme, že po každém pobytu je Terezka živější, víme, že to má smysl.
