Úspěšně vybráno:

Přispěli jste na sportovní kroužek pro děti s poruchou autistického spektra

Vybráno 0 Kč 1 800 Kč
1 800 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste na sportovní kroužek pro děti s poruchou autistického spektra

Vybráno 0 Kč 1 800 Kč
1 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kristina Tocauerová
Datum přidání
28. 10. 2022
Poslední aktualita

10. 1. 2023 22:07

Poděkování

Děkuji všem dárcům za úspěšnou sbírku. Samík je velice aktivní dítě, rád běhá a skáče a v kroužku ho to moc baví, i když odmítá spolupracovat. Ale právě proto tam začal docházet, aby se spolupracovat naučil a dokázal se začlenit do kolektivu. A věřím, že jednou se to podaří a snad se i osamostatní. Ještě jednou děkuji za podporu.

Samíkova maminka

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Pro Samuela, aby mohl s ostatními dětmi navzdory PAS navštěvovat sportovní kroužek s psychoterapeutickou podporou.

Poradkyně rané péče/sociální pracovnice Bc. Karin Mikolášová

Samuel je 3letý chlapec.

Maminka Samuela je uživatelkou služby rané péče od jara letošního roku, kdy pojala podezření, že se nevyvíjí, jak by měl. Psychologické a psychiatrické vyšetření u Samuela potvrdilo podezření na Poruchu autistického spektra (PAS). Pro maminku, která je na výchovu Samuela sama, je péče o syna velmi náročná. Při výchově každodenně naráží na projevy typické pro tuto pervazivní neurovývojovou poruchu. Zápolí s jeho sníženou sociální a komunikační schopností a sebeobsluhou. Maminka Samuela se nachází v tíživé finanční situaci. Přesto by ráda syna přihlásila do sportovního kroužku s psychologickou a terapeutickou podporou. V kroužku se Samuel bude moci začlenit mezi ostatní děti, naučí se s maminkou spolupracovat v novém prostředí a získá vyšší sebevědomí, které tolik potřebuje. Neboť potíže Samuelovi ztěžuje závislost na mamince právě v novém prostředí, způsobená ztrátou bezpěčí. Samuel ve chvíli, kdy by měl zůstat v novém prostředí bez maminky, se jí křečovitě drží a pláče. Usedá nebo si lehá na zem a odmítá v chůzi pokračovat. Po odchodu maminky propadá úzkosti a pláče.

Touto cestou chceme požádat o pomoc pro Samuela, aby mohl navštěvovat sportovní kroužek v neziskové organizaci ADAM-autistické děti a my, z. s. Cena sportovního kroužku na školní rok činí 1800 kč.

Karin Mikolášová

Komu pomůžeme?

Samík je 3 leté dítě, kterému byla diagnostikována porucha autistického. V 18 měsících vzniklo podezření na tuto poruchu u dětské lékařky na základě dotazníku. Od té doby navštěvujeme pravidelně psychologii. Letos v červnu bylo podezření potvrzeno a diagnóza stanovena. Samík se nereagoval na oslovení, neukazoval, ani se nedíval směrem, kterým bylo ukazováno jemu. Od doby kdy začal chodit se taky točil kolem předmětů a dokolečka. Nejevil zájem o obrázky, knihy ani zvířátka. Samík nemluví, ani jiným způsobem prozatím nekomunikuje a nerozumí. Nemá pud sebezáchovy. Začal chodit od září do speciální školky. Ráno vstává, po šesté hodině a odjíždíme do školky. Celkově cesta trvá necelou hodinu. Kolem půl osmé jsme ve školce. Vyzvedávám Samíka mezi půl třetí, třetí. Po příjezdu domů jdeme vyvenčit pejska. Většinou se stavíme na dětském hřišti. Pak je večere, koupání, nějaká pohádka a jde se spát.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity k zaplacení sportovního kroužku, který je určen přímo dětem s poruchou autistického spektra. Kroužek probíhá od října do června. Celková částka je 1 800 korun. Kroužek pomůže Samíkovi naučit se spolupracovat s dalšími dětmi, ale i dospělými, možná se naučí i nějakým základům komunikace. Bude v kolektivu a do budoucna pro něj může být snazší začlenit se do společnosti. Nyní je od společnosti izolován, překážkou je právě neschopnost komunikace a chybějící porozumění. Peníze budou použity na zaplacení tohoto kroužku i v případě, že by se nevybrala potřebná částka. Pokud by se vybrala částka vyšší budou z ní zaplaceny školní akce jako lyžařský kurz nebo škola v přírodě, případně multisenzorické pomůcky. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

10. 1. 2023 22:07

Poděkování

Děkuji všem dárcům za úspěšnou sbírku. Samík je velice aktivní dítě, rád běhá a skáče a v kroužku ho to moc baví, i když odmítá spolupracovat. Ale právě proto tam začal docházet, aby se spolupracovat naučil a dokázal se začlenit do kolektivu. A věřím, že jednou se to podaří a snad se i osamostatní. Ještě jednou děkuji za podporu.

Samíkova maminka

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
400 Kč  •  13. 11. 2022 12:44
Štědrý dárce
300 Kč  •  11. 11. 2022 9:47
Štědrý dárce
100 Kč  •  10. 11. 2022 10:09
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  10. 11. 2022 9:58
Laskavý dárce
200 Kč  •  10. 11. 2022 9:44
Velkorysý dárce
600 Kč  •  3. 11. 2022 7:03

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat