Úspěšně vybráno:

Otevíráme Salón Celetná

Vybráno 0 Kč 31 860 Kč
25 000 Kč
 -
22 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
1 448 Kč
Průměrná výše příspěvku
5 200 Kč
Nejvyšší příspěvek
6 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Otevíráme Salón Celetná

Zakladatel
Vážný zájem
Datum přidání
17. 6. 2021

Kdo jsme

Vážný zájem propojuje zájemce o vážnou hudbu, kteří se chtějí potkat v netradičním prostředí. Začali jsme v roce 2016 s domácími koncerty a byla to vichřice. Zájemců bylo tolik, že jsme naprogramovali bezplatnou aplikaci na organizaci domácích koncertů vážné hudby www.vaznyzajem.cz, která je stále jedinou svého druhu na světě a jsme na to pyšní. V současně době pořádáme koncerty na střechách, v salónech, v továrnách, v domovech pro seniory, v nemocnicích, prostě všude, kde hudba tak často nezní. Hrajeme dokonce i v parcích pomocí silent piana, které posluchači poslouchají skrz bezdrátová sluchátka. Zkrátka a jasně, chceme vážnou hudbu ukázat i v jiném světle a hledat nové a nové milovníky vážné hudby.

Co v současnosti děláme

Dostali jsme úžasnou nabídku zprovoznit malý salónek v ulici Celetná, v samotném srdci Prahy! Chceme tento milý prostor dát do kupy, řádně jej zútulnit a již brzy vás pozvat na salónní koncerty vážné hudby! Na salónních koncertech v Celetné budou vystupovat talentovaní mladí umělci a umělkyně do 30 let. Každý koncert bude mít svou specifickou dramaturgii, průvodní slovo a na závěr poskytne možnost seznámit se navzájem s publikem a vystupujícími interprety. Chceme, aby se více hrálo, chceme, aby se vážná hudba probudila a začala opět žít!

Co je teď potřeba

V salónu je nyní uklizeno, chybí ale kompletní vybavení. Dali jsme dohromady seznam požadovaných věcí, které by bylo dobré v salónu mít. S každou darovanou položkou je možné také přispět finančním obnosem. Pokud nemáte ani křeslo, ani koberec, ale rádi byste přispěli a podpořili salón pro mladé muzikanty, budeme moc vděčni. Za vybrané prostředky můžeme salón dále zvelebovat a udržovat jeho provoz. Na položky od pěti tisíc korun rádi vystavíme darovací smlouvu.

Klavír
Sháníme kvalitní nástroj, klidně i formou zápůjčky na dobu jednoho roku. Postaráme se o profesionální stěhování a především o kvalitní pečování – vrátíme jej přesně v takovém stavu, v jakém si jej vypůjčíme. Máte-li doma takový klavír nebo víte, kdo by nám jej mohl poskytnout, odvděčíme se nejlépe, jak umíme.

Židle
Základem každého salónu jsou židle a my bychom rádi měli výběr těch nejpestřejších, rozličných tvarů a forem, ideálně pohodlných a stabilních. Máte doma takovou přebývající židli? Máme o ni zájem!

Pohovka či křeslo
V rohu by se krásně vyjímala pohovka pro pohodlné posluchače. Přes den sloužící jako odpočívadlo pro hudbou znavené hudebníky. Máte-li, s radostí přijmeme.

Koberce
Další nezbytností je koberec či koberce, které pomohou akustice a především zvelebí prostor. Vděčni budeme za jakékoliv návrhy, hledáme především dva velké koberce v přibližných velikostech cca 340×270 cm a 370×450 cm.

Osvětlení
Lampičky, lampy, ty stojací i visící. Klidně i staré nebo nové, ideálně jako dar nebo zápůjčka. Díky vám uvidí publikum na tváře hudebníků a hudebníci na své noty.

Stůl
Do prostoru by se vešel jeden menší či střední stůl, který by se dal při koncertech využít pro pohoštění, během dne jako pracovní stůl pro studium notových materiálů.

Obrazy
V prostoru již máme dva obrazy, pokud máte k dispozici další a budou se stylově hodit, rádi uvítáme i další pastvy pro oči.

Vázy a dekorace
Jakékoliv krásné objekty jsou vítány. Náš salón chce být originální, nebojte se nabídnout cokoliv, co je blízké vašemu vkusu. Chceme, abyste se u nás cítili dobře!

Sponzorské příspěvky
Provoz našeho salónu bude konzumovat energie, jak ty domovní tak ty lidské. Jakákoliv částka, kterou nás podpoříte, půjde zpátky do Salónu Celetná a umožní lepší fungování, více koncertů a více komfortu. Předem moc děkujeme za podporu!

Na co příspěvky využijeme

V salónu je potřeba udělat několik úprav, příspěvky využijeme na opravy a zkrášlování. Na stěnách jsou staré zásuvky, kterým opatříme záslepky. V jedné ze stěn je knihovna ve futrech starých dveří, rádi bychom ji zprovoznili. Bude potřeba zaslepit otvor ve sníženém stropě. To vše bude stát čas a náklady na materiály.

Do salónu hledáme klavír. Až jej najdeme, bude potřeba jej profesionálně přestěhovat za odpovídající částku.

V neposlední řadě bude něco stát samotný provoz salónu, v letních měsících to bude elektřina na svícení, v zimních pak opět elektřina, tentokrát na přitápění.

Jak prakticky převezmeme fyzické dary

Svoz všech darovaných věcí je plánován na středu 23. června od 9:00 do 21:00.

Můžeme se však domluvit individuálně na předání v jiném dnu, případě na vyzvednutí na místě. Moc nám však pomůže, pokud byste mohli darovanou věc k nám dopravit ve středu 23. 6. Odměníme vás prvním nakouknutím do prostoru a něčím malým k osvěžení.

V každém případě nám pište na e-mail martina@vaznyzajem.cz nebo volejte na +420 723 824 796.

Děkujeme

Už v tuto chvíli děkujeme nadaci Stadler-Trier, které budova v Celetné ulici patří a bez které by celou myšlenku nebylo možné realizovat.

Děkujeme také vám za váš zájem a těšíme se na shledanou na domácích nebo salónních koncertech!

Více o nás:

Náš web

Náš Facebook

Výstup v na ČT

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  23. 6. 2021 22:49
Dobrosrdečný přispěvatel
1 200 Kč  •  23. 6. 2021 13:54
Petra Š.
1 200 Kč  •  23. 6. 2021 7:00
Přispěvatel
200 Kč  •  22. 6. 2021 21:38
Zuzana S.
2 400 Kč  •  22. 6. 2021 18:53
Milý přispěvatel
5 200 Kč  •  22. 6. 2021 18:09
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  22. 6. 2021 17:16
Štědrý přispěvatel
2 000 Kč  •  22. 6. 2021 17:03
Štědrý přispěvatel
120 Kč  •  22. 6. 2021 15:39
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  22. 6. 2021 15:27
Velkorysý přispěvatel
100 Kč  •  22. 6. 2021 13:52
Laskavý přispěvatel
5 200 Kč  •  22. 6. 2021 12:58
Spořilovští rodáci
500 Kč  •  22. 6. 2021 12:50
Spořilovská židle po prababičce se těší na koncerty!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu