SABINKA
Sabinka se narodila akutní sekcí v 33. týdnu těhotenství, díky zjištění pomalé srdeční frekvenci její sestřičky Anetky, dvouvaječné dvojčátka. Sabinka vážila 1500 gramů, její sestřička 1600 gramů. Strávili 3.týdny v inkubátoru, po měsíci nás pustili domů s tím že Anetka má AVB blok III. stupně na srdíčku. Od začátku jsme cvičili Vojtovu metodu a dojížděli na pravidelné vyšetření a rehabilitace. Také se zjistilo, že obě dcery mají alergii na Laktozu, po tom co nám Sabinka několik měsíců proplakala s hroznými vyrážkami po celém tělíčku. Anetka později již na rehabilitace nemusela, její vývoj byl v pořádku. Se Sabinkou jsem jezdila stále, jelikož byl její vývoj opožděný. Nadále jsme pokračovali ve cvičení a dojížděli na rehabilitace. Až kolem roku jí byla diagnostikována DMO spastická diparéza postiženy má nožky, obcházet nábytek nám začala až něco po roce, ale jen po špičkách. Sama se pustila až ve 2,5 letech, kdy ušla jen kousínek a padala na kolínka. Domluvila jsem Sabince týdenní intenzivní cvičení THERASUIT v Saremě, což hezky zvládla jen první a poslední den, zbytek nám proplakala. Ještě jednou jsme změnili neurologa, pan doktor ji hned aplikoval botox do obou nožek, výsledek byl znát ale jen na chvíli, zkusili jsme ještě víckrát, výsledek ten stejný, jelikož je to pro dceru velmi bolestivé a na doporuční ortopeda, který nám botox už zakázal, že je předávkovaná, rozhodli jsme se prozatím nedávat. Každý rok jezdíme cvičit do lázní Klimkovice, kde Sabinka cvičí placený program Reha Motion, teď už Reha-klim,pobyt v lázních ji velmi prospívá. Sabinka má také už druhé rakouské ortézy od firmy Pohlig, cena byla vysoká 150 000 Kč, ale musím říct že výsledky jsou skvělé a dcera se díky ortézkám velmi zlepšuje. Dále jezdíme každý měsíc na placené rehabilitace do Olomouce KINEPRO cvičení vojtovou metodou, doma pak cvičíme dvakrát denně.
