Sbírka ukončena:

Rybáři na kolečkách

Vybráno 0 Kč 0 Kč
99 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
59 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Rybáři na kolečkách

Vybráno 0 Kč 0 Kč
99 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
ALHELP z.s.
Datum přidání
9. 7. 2023

ALHELP z.s.

Životní osudy často přináší řadu příjemných, ale i nepříjemných zkušeností, která nám mohou zásadní způsobem změnit pohled tzv. na celý svět, vnímání sama sebe. Nemoc, úraz, nešťastná náhoda přichází kolikrát rychle a nečekaně. K jejich překlenutí je třeba osobní odvaha, trpělivost a pomoc nejbližších. Potřebnou sílu lze čerpat i z různých volnočasových aktivit, mezi které bezesporu patří i rybaření! Pro informaci uvádíme, že v ČR je na 7 539 členů Českého rybářského svazu s průkazem ZTP či ZTP-P. Jedná se o početnou skupinu rybářů, pro které se i přes značné překážky stalo rybaření srdíčkovou záležitostí.

Rybáři na kolečkách

Každý z nás již slyšel, že úraz nečeká, ale udeří. Jistě, často si říkáme, že právě nám by se něco takového stát nemohlo, ale často stačí třeba jen chvilka nepozornosti za volantem nebo nešťastná náhoda. Život se člověku naráz změní, ale rybaření patří mezi koníčky, které lze provozovat nadále, i když s určitými omezeními. Sbírka Rybáři na kolečkách umožní důstojný rybolov, případně i přespání hendikepovaným rybářům. 

Sbírka je určena pro hendikepované, kteří by chtěli svůj volný čas trávit aktivním způsobem a v přírodě. Lávky nejsou jen pro vozíčkáře a pro rybáře. Využijí je i lidé s jiným pohybovým hendikepem, například lidé s amputovanou končetinou, svalovou slabostí, bolestí zad atd. Tito hendikepovaní na lávce nemusí pouze rybařit, mohou třeba jen relaxovat pohledem na vodní hladinu a pozorovat vodní živočichy.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Nákup jedné lávky a jednoho servisního stojanu. Umístění plošiny a servisního stojanu k vodní ploše. Terénní úpravy přístupu k plošině. Parkování osobního vozidla. Pokud se nevybere cílová částka zakoupíme pouze lávku, nebo pouze servisní stojan. Pokud se vybere více, můžeme nakoupit lávek a servisních stojanů více.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat