Dobrý den,
Jmenuji se Pavel a je mi 33 let. Povím vám můj příběh. V létě 2013 mi byl zjištěno chronické selhání ledvin. Z minuty na minutu se mi změnil život. V tu dobu mi bylo 24 let. V nemocnici jsem bojoval o život. Podstoupil jsem akutní hemodialýzu. Od té doby jsem pravidelně 3 krát týdně dojížděl do dyalizačního střediska, kde jsem trávil 5 hodin na lůžku připojen k čístícímu přístroji, který vykonával za moji ledvinu funkci. Pracoval jsem jako OSVČ-zedník. S prací jsem musel skončit. Nahlásil jsem se na úřad práce, aby mi bylo placeno alespoň zdravotní a sociální pojištění. Od lékaře mi byla vystavena pracovní neschopnost jako omluvenka pro Úřad práce, že nemohu momentálně vykonávat žádnou pracovní činnost. Vzhledem k tomu, že jsem byl mladý, tak mi chybělo pár dní k odpracování, abych mohl čerpat podporu v nezaměstnanosti. Tudíž jsem zůstal úplně bez finančních prostředků. Jako OSVČ jsem neměl na nic nárok. V tu dobu jsem žil s partnerkou a zůstal jsem zcela odkázaný na ni. O invalidní důchod jsem mohl požádat až po roce trvání pracovní neschopnosti. Ten mi byl po roce přiznán v nejvyšším stupni. Mezi tím jsem byl zapsán na čekací listinu na transplantaci ledviny. V průběhu toho roku bez příjmu se mi nakupily finanční problémy. Po roce jsem byl odtransplantovaný a po delší době se mi snížil invalidní důchod na nižší stupeň. Mohl jsem si začít hledat méně náročné zaměstnání. Pracuji u bezpečnostní agentury jako strážný. Nicméně rok bez příjmu se na všem podepsal a byl jsem nucen tuto situaci řešit insolvencí. Ta mi byla schválená. Zaměstnání mám, insolvenci řádně splácím, zdravotní stav jakž takž. Rok 2021 jsme se s partnerkou dozvěděly že čekáme rodinu rodinu. Říkal jsem si, že vše se v dobré obrací. Insolvence probíhala v pořádku, za chvíli mi končí. Zaměstnání mám také. V prosinci jsem onemocněl covidem a bohužel v lednu 2022 mi selhala transplantované ledvina. Začalo kolečko na novo. Jsem v pracovní neschopnosti již 8 měsíců. 3× týdně dojíždím do nemocnice na dialýzu. Momentálně jsem již zapsaný na transplantační listinu a doufám, že budu odtransplantavaný, abych se mohl vrátit zpět do zaměstnání a být ten otec a muž co se postará o rodinu. Momentálně mám již řádně insolvenci splacenou ve výši 100 procent. Průběh mého dne se odehrává na základě toho, zda jsem na dialýze. Dialýzu mám v pondělí, středu a pátek. Cestou i dialýzou strávím 7 hodin. Po návratu domů jsem většinou unavený a ten den více odpočívám. Ale i přesto se snažím věnovat naplno synovi a partnerce. Ve dnech volna se snažím partnerce trochu ulevit a pomoct ji s domácností. Přece jen jsme oba dva doma, já v pracovní neschopnosti a partnerka na mateřské dovolené. Ohledně výletu a různých aktivit si nemůžeme moc vyskakovat. Nahrazujeme to častými procházkami.











