Sbírka ukončena:

Podpora pro mojí rodinu v těžké životní situaci

Vybráno 0 Kč 9 000 Kč
od 9 dárců
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
6 000 Kč
Nejvyšší dar
91 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpora pro mojí rodinu v těžké životní situaci

Vybráno 0 Kč 9 000 Kč
od 9 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pavel Juhaňák
Datum přidání
18. 8. 2022
Poslední aktualita

18. 11. 2022 12:19

Vážení neznámí,

Vážení dárci, rád bych Vám alespoň touhle formou poděkoval za to, že jste přispěli na vytvořenou sbírku. Vážím si každého příspěvku. V dnešní ne moc lehké době, je toto pěkné gesto. 

děkuji všem Pavel.  

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Dobrý den,

Jmenuji se Pavel a je mi 33 let. Povím vám můj příběh. V létě 2013 mi byl zjištěno chronické selhání ledvin. Z minuty na minutu se mi změnil život. V tu dobu mi bylo 24 let. V nemocnici jsem bojoval o život. Podstoupil jsem akutní hemodialýzu. Od té doby jsem pravidelně 3 krát týdně dojížděl do dyalizačního střediska, kde jsem trávil 5 hodin na lůžku připojen k čístícímu přístroji, který vykonával za moji ledvinu funkci. Pracoval jsem jako OSVČ-zedník. S prací jsem musel skončit. Nahlásil jsem se na úřad práce, aby mi bylo placeno alespoň zdravotní a sociální pojištění. Od lékaře mi byla vystavena pracovní neschopnost jako omluvenka pro Úřad práce, že nemohu momentálně vykonávat žádnou pracovní činnost. Vzhledem k tomu, že jsem byl mladý, tak mi chybělo pár dní k odpracování, abych mohl čerpat podporu v nezaměstnanosti. Tudíž jsem zůstal úplně bez finančních prostředků. Jako OSVČ jsem neměl na nic nárok. V tu dobu jsem žil s partnerkou a zůstal jsem zcela odkázaný na ni. O invalidní důchod jsem mohl požádat až po roce trvání pracovní neschopnosti. Ten mi byl po roce přiznán v nejvyšším stupni. Mezi tím jsem byl zapsán na čekací listinu na transplantaci ledviny. V průběhu toho roku bez příjmu se mi nakupily finanční problémy. Po roce jsem byl odtransplantovaný a po delší době se mi snížil invalidní důchod na nižší stupeň. Mohl jsem si začít hledat méně náročné zaměstnání. Pracuji u bezpečnostní agentury jako strážný. Nicméně rok bez příjmu se na všem podepsal a byl jsem nucen tuto situaci řešit insolvencí. Ta mi byla schválená. Zaměstnání mám, insolvenci řádně splácím, zdravotní stav jakž takž. Rok 2021 jsme se s partnerkou dozvěděly že čekáme rodinu rodinu. Říkal jsem si, že vše se v dobré obrací. Insolvence probíhala v pořádku, za chvíli mi končí. Zaměstnání mám také. V prosinci  jsem onemocněl covidem a bohužel v lednu 2022 mi selhala transplantované ledvina. Začalo kolečko na novo. Jsem v pracovní neschopnosti již 8 měsíců. 3× týdně dojíždím do nemocnice na dialýzu. Momentálně jsem již zapsaný na transplantační listinu a doufám, že budu odtransplantavaný, abych se mohl vrátit zpět do zaměstnání a být ten otec a muž co se postará o rodinu. Momentálně mám již řádně insolvenci splacenou ve výši 100 procent. Průběh mého dne se odehrává na základě toho, zda jsem na dialýze. Dialýzu mám v pondělí, středu a pátek. Cestou i dialýzou strávím 7 hodin. Po návratu domů jsem většinou unavený a ten den více odpočívám. Ale i přesto se snažím věnovat naplno synovi a partnerce. Ve dnech volna se snažím partnerce trochu ulevit a pomoct ji s domácností. Přece jen jsme oba dva doma, já v pracovní neschopnosti a partnerka na mateřské dovolené. Ohledně výletu a různých aktivit si nemůžeme moc vyskakovat. Nahrazujeme to častými procházkami.

Komu pomůžeme?

Touto sbírkou pomůžete mě a především mé rodině. V prosinci budu v pracovní neschopnosti rok a je pravděpodobné, že do zaměstnání se jen tak nevrátím. Budu opět muset zažádat o plný invalidní důchod. Což znamená, že přijdu o finance z pracovní neschopnosti a budu pobírat jen invalidní důchod. K tomu mám partnerku na mateřské dovolené, která si bohužel vybrala rodičovský příspěvek pouze na 2 roky, abychom to nějak finančně zvládli. Chtěl bych partnerce umožnit, aby mohla být s malým doma alespoň 3 roky.  Ale finančně je to rozdíl 4000 což je pro nás velká částka a nezvládli bychom pokrýt nájem + běžné výdaje.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Z tohoto důvodu abych mohl umožnit a ulehčit finančně partnerce bych rád založil tuto sbírku. Vybraná částka by se použila na pokrytí nájmu například na pár měsíců předčasně. Měsíční nájemné celkem činí 11 170 měsíčně.  Partnerčina rodičovská dovolená bude něco okolo 12 000 na dobu 2 let. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

18. 11. 2022 12:19

Vážení neznámí,

Vážení dárci, rád bych Vám alespoň touhle formou poděkoval za to, že jste přispěli na vytvořenou sbírku. Vážím si každého příspěvku. V dnešní ne moc lehké době, je toto pěkné gesto. 

děkuji všem Pavel.  

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

M+P
500 Kč  •  17. 11. 2022 15:11
hodně štěsti🙏
Velkorysý dárce
200 Kč  •  16. 11. 2022 17:30
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  15. 11. 2022 15:07
DobroDárce
1 000 Kč  •  11. 11. 2022 10:59
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  5. 11. 2022 20:15
Štědrý dárce
300 Kč  •  6. 10. 2022 19:05
Milý dárce
300 Kč  •  3. 10. 2022 21:15
Štědrý dárce
200 Kč  •  3. 10. 2022 15:12
DobroDárce
6 000 Kč  •  29. 9. 2022 12:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat