Sbírka ukončena:

Rodina Dvořáků v nouzi po autonehodě

Vybráno 0 Kč 880 Kč
od 4 dárců
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
220 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Rodina Dvořáků v nouzi po autonehodě

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Rodina
Datum přidání
15. 12. 2023

Představení sbírky

Jsme sedmičlenná rodina, která je po vážné autonehodě. Bohužel do teď není nehoda uzavřela. Máma je stále v péči lékařů a léčí se se zrakem, na jedno oko do teď nevidí. Nehoda se stala 27. 8. 2023 v Bzenci . A od té doby se nám změnil celý život naruby. 

Kvůli autonehodě jsme přišli i o bydlení a rodiče nemohli do práce, neměli jsme z čeho hradit nájem a skončili jsme v azylovém domě. Bohužel ani na ten nám po zaplacení školného, léků nezbývá moc financí, protože na HN ( aby přispívaly ) na nájem není bohužel nárok. Táta už chodí do práce, ale nepravidelně, musí se starat o malého brášku, když je máma u lékařů.

Chtěli by jsme moc  poprosit o pomoct, aby se to vše zvládlo a rodiče měli na uhrazení nájmu v azylovém domě cca 17.000 Kč měsíčně a na kauci, nájem a popřípadě provizi RK, aby s námi mohli co nejdříve odejít a začít opět žít. 

Moc děkujeme za jakoukoliv pomoc. 

Rodina Dvořákových

Naděje

Jsme rádi, že máma je živá a zbytek rodiny je také už v pořádku. 
Rodiče normálně chodili do práce, snažili se dělat pro nás co šlo a kvůli autonehodě přišli o příjem, a i o střechu nad hlavou. 

Máma má po několika neúspěšných zákrocích – operacích a výsledek je zatím v nedohlednu. Jen naděje, která každým dalším dnem slábne. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na uhrazení nájmu v azylovém domě, kauci, nájem, provizi RK, léky které stojí nemalé peníze.

Moc všem děkujeme za jakoukoliv pomoc. Velmi si toho vážíme, za jakoukoliv poslanou korunu. Po autonehodě je to stále hodně obtížné. Mámu čeká komplikovaná operace po novém roce.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  10. 2. 2024 12:12
🍀
Milý dárce
300 Kč  •  5. 1. 2024 18:11
Velkorysý dárce
180 Kč  •  31. 12. 2023 11:55
Milý dárce
100 Kč  •  16. 12. 2023 8:41

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat