Ahoj, jsem Pikeškova panička Nikča a pokusím se vám co nejvíce popsat naši situaci.
Před třemi měsíci se Pikeškovi udělala boule mezi očima, kterou jsme začali okamžitě řešit.
Byl mu diagnostikován zhoubný nádor, který už je bohužel prorostlý asi 3cm hluboko do hlavy.
V tu chvíli nám došlo, že všechny změny v chování mají svůj důvod.
Byl mu nasazen lék proti bolesti Firodyl.
A lék Palladia, který brání nádoru v růstu a metastazování.
Při poslední návštěvě doktora, byla dávka palladie zvednuta, protože Pik měl bouli mezi očima menší a měl dokonce lepší náladu.
Ale bohužel lék firodyl způsobil vyšší ledvinové hodnoty, takže byl nasazen sirup pro lepší funkci ledvin.
Každá další kontrola pro nás může znamenat zase další léky a vyšší měsíční výdaje.
S psíkem dojíždíme cca 80km do Brna na onkologii Animed. Všichni jsou tam velice milí a profesionální.
Náš běžný den začíná podáním všech léků, které máme předepsány. Tzn. Firodyl, Palladia, sirup pro lepší funkci ledvin. Jelikož už bylo prokouknuto, že se jedná o léky, musíme všechno balit do salámu. 🙂
Pak se jde Pik vyběhat do polí, aby protáhl své staré kosti.
No a potom dostane vydatnou baštu, buď nějakou konzervičku a nebo těstoviny s vývarem a kuřecím masem. Granulkám poslední dobou moc neholduje.
