Toník měl poměrně nelehký start do života. V průběhu těhotenství jsme se dozvěděli, že jednomu z našich dvojčat bude chybět levá ručička. V porodnici pak brzy radost z příchodu kluků Toníka a Maxíka vystřídal strach o Toníka, kterému se v pahýlu levé ručičky rozvinul zánět, Kost v ručičce byla ostrá, poranila měkké tkáně a ruka se zanítila. Naštěstí zabrala antibiotika, která měl Toník zaváděná kanilou postupně všude po těle, podle toho kde bylo možné napíchnout žíly a i díky skvělé péči lékařů a sestřiček Apolinářské porodnice Toník vše zvládl. Pak nám paradoxně pomohl covid. Jelikož byly nemocnice uvolněné od plánovaných zákroků, mohli jsme s Toníkem i Maxíkem hned po propuštění z porodnice nastoupit do Motolské nemocnice, kde Toníkovi provedli operační zákrok na zahlazení kosti v pahýlu levé ručičky, aby se již nemohla opakovat situace ke které došlo v porodnici. Pak jsme konečně mohli zamířit domů za tatínkem a ostatními sourozenci. Následovala různá cvičení, Vojtova metoda, fyzioterapie, ergoterapie, která Toník statečně snášel. Poté první protézy a zvykání na ně. Ale jak Toník rostl a zrychloval svoje pohyby, začalo si jeho tělo nacházet vlastní způsoby jak si věci usnadnit a jedním z nich bohužel bylo, že začal používat při nášlapu jen špičku pravé nožičky. Naštěstí společnost Pohligh vyrábí speciální funkční ring ortézu, která Toníkovi pomůže opět k normální chůzi a zabrání problémům do budoucna.