Sbírka ukončena:

Rekonstrukce koupelny pro maminku Elenu, aby mohla být samostatnější

Vybráno 0 Kč 1 700 Kč
220 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
340 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Rekonstrukce koupelny pro maminku Elenu, aby mohla být samostatnější

Vybráno 0 Kč 1 700 Kč
220 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petra Faldusová
Datum přidání
8. 10. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Pomoc pro maminku organizuji já (dcera maminky), která se momentálně o maminku stará a částečně zastávám funkci svého tatínka. V bytě po úmrtí tatínka jsme se snažili bydlení zčásti vylepšit alespoň vymalováním a předěláním jídelního koutu a vyházením starého nábytku z ložnice. Rekonstrukce bytového jádra a předělání koupelny je ovšem po konzultaci s odborníky dosti nákladná, proto jsme se obrátili na vás s prosbou o finanční výpomoc.

Komu pomůžeme?

Maminka má vrozenou luxaci kyčelních kloubů, tudíž je invalidní důchodce. Chůze jí v poslední době dělá čím dál tím větší potíže.  V roce 2015 bojovala s rakovinou prsu o které následně přišla a v roce 2019 jí zemřel manžel (můj tatínek), který se o ní po celou dobu staral.

Tatínek jí vozil po nákupech, po doktorech, zastával prakticky i veškerou domácí práci. Jelikož si maminka dosti často stěžuje na vanu, která jí dělá problémy při vlézání a vylézání z ní. Rozhodla jsem se jí pomoc a založit pro ní sbírku, protože naše finance bohužel již na tuto rekonstrukci nestačí. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Naše rodina se bude snažit bytovou jednotku předělat tak, aby se stal pro maminku vyhovující vzhledem k jejímu handicapu. Proto bych žádala finance výhradně na rekonstrukci koupelny, aby se maminka mohla sama vykoupat a částečně se o sebe postarat. 

Pokud se nevybere dostatečně vysoká částka na rekonstrukci, finance budou využity na kompenzační pomůcky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  1. 12. 2021 1:08
DobroDárce
100 Kč  •  30. 11. 2021 21:34
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  12. 10. 2021 12:44
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  10. 10. 2021 21:55
Štědrý dárce
500 Kč  •  10. 10. 2021 21:11

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat