Úspěšně vybráno:

Rehabilitační posilovací stroj pro Emičku

Vybráno 0 Kč 50 000 Kč
50 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
50 000 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
21 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Rehabilitační posilovací stroj pro Emičku

Vybráno 0 Kč 50 000 Kč
50 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
21. 12. 2022

Představení sbírky

Jedenáctileté Emičce s diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnou se bohužel ze sezení na vozíku zhoršilo držení páteře. Její rodiče by rádi udělali vše pro to, aby se zabránilo dalšímu zhoršení a naopak se co nejvíce podpořilo správné držení a tvar páteře. S tím by Emě mohlo pomoci domácí cvičení na posilovacím stroji, který by jí rodiče chtěli s naší pomocí pořídit.

Komu pomůžeme?

Emička je jedenáctiletá, velice šikovná, usměvavá holčička, která se narodila o 2,5 měsíce dříve za velice komplikovaných podmínek. Gynekolog u její maminky pochybil a nezjistil fetofetální syndrom, závažnou anamnézu, která se objevuje u dvojčetného těhotenství. Tuto skutečnost zjistila až jiná lékařka, ke které se maminka objednala, aby jí udělali 3D ultrazvuk a ona si z ordinace mohla odnést krásné fotky svých dvou holčiček. Z ultrazvuku ovšem odcházela se slzami v očích. Tento okamžik se celé rodině velice změnil život. Obrovskou radost z toho, že budou mít dvě stejné holčičky, vystřídal pocit strachu, smutku a nejistoty.

V 29. týdnu těhotenství byly holčičky navždy odděleny tím, že menší děvčátko již bohužel nemělo sílu a nedokázalo bojovat. V důsledku tohoto úmrtí došlo k akutnímu císařskému řezu, kdy se narodila Emička.

Na JIPu v tu dobu měli s Emičkou velikou práci, během prvních chvil života u ní došlo k srdeční zástavě, dále docházelo k selhání funkce ledvin a byla absolutně odkázána na přísun kyslíku do plic. Emička bojovala každou minutou, každým dnem i měsícem a pomalu se uzdravovala, avšak stupeň nedonošenosti a nedostatek kyslíku pro mozek byly tak vysoké, že byla Emičce diagnostikována dětská mozková obrna.

Mentálně je naštěstí v pořádku, velké problémy má s motorikou. Projevuje se to tak, že zatím nedokáže správně lézt, sama se posadit, postavit ani chodit. Na vozíku zvládne přesun na menší vzdálenosti. Kvůli dlouhému sezení na vozíčku se během posledního půl roku se jí výrazně zhoršilo zakřivení páteře. Byla jí diagnostikována 30 % skolióza. V současné době bylo rodičům doporučeno soustředit se na cílené cviky zádového svalstva.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na pořízení rehabilitační pomůcky, která by byla využívána ke každodennímu cvičení, aby mohli rodiče s Emičkou doma provádět právě cílené cviky zádového svalstva, které ji mohou se skoliózou pomoci. Jedná se o posilovací stroj, kterým by bylo procvičeno spousta velkých svalových skupin, které jsou důležité pro nápravu držení těla do fyziologické normy. Tento stroj byl doporučen rodičům po konzultaci s rehabilitační lékařkou.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
50 000 Kč  •  27. 12. 2022 9:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat