Úspěšně vybráno:

Rehabilitační kočárek pro Tadeáška

Vybráno 0 Kč 35 000 Kč
35 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
35 000 Kč
Průměrná výše daru
35 000 Kč
Nejvyšší dar
24 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Rehabilitační kočárek pro Tadeáška

Vybráno 0 Kč 35 000 Kč
35 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
29. 12. 2022

Představení sbírky

Šestiletý Tadeášek už ze svého původního kočárku vyrostl a je pro něj již nevyhovující. Tadeášek má genetické onemocnění, DMO, epilepsii, sám nesedí, nechodí, nemluví, ale i přes veškeré těžkosti je úžasné a veselé dítě.

Komu pomůžeme?

Tadeášek se narodil již ve 29. týdnu těhotenství o váze 1800g, a délce 42 cm. Vzhledem k předčasnému porodu Tadeáška ihned odvezli do inkubátoru a vše se zdálo být v pořádku, jenže po 4 dnech po kontrole kardiologem se situace začala prudce měnit. Ihned po vyšetření primářem kardiologie byl odvezen do Prahy, do motolské nemocnice na operaci srdce, neboť se zjistilo, že se mu neprokrvují nožičky. V Praze se následujícího dne podrobil operaci, tedy koartace aorty. Vše nakonec proběhlo bez komplikací a po deseti dnech na JIPU v Motole se spolu s rodiči začínal učil cvičit.

Když je poté po měsíci propustili domů, začal boj s diagnózami. Tadeáškovi zjistili mikrodelaci na pátém a šestnáctém chromozomu, je dvacátým dítětem na celém světě, které takovou genetickou vadu má, bohužel i proto však nejsou téměř žádné informace o tom, jak se toto onemocnění bude do budoucna  projevovat, neboť v ČR je Tadeášek jediný s touto diagnózou. Hlavním projevem tohoto onemocnění je centrální hypotonie, kdy má Tadeášek ochablé všechno svalstvo, které pomalu posiluje cvičením Vojtovi metody, kdy od čtyř let jsme přešel na metodu Bobata, kterou cvičí třikrát až čtyřikrát denně. Používá různé ortézy, balony, polohovací válce, vertikalizační stojan, Motomed a mnoho dalších pomůcek.

Po roce se Tadeáškovi projevila epilepsie a vrátila ho na začátek všeho snažení, musel začít znovu cvičit cviky, které již dávno uměl. Vše šlo mnohem pomaleji a přes jeho velkou bolest. V současné době, tedy ve věku šesti let, sám ještě ani nesedí a nemluví. Chodí však na logopedii, jezdí každý týden dvakrát na rehabilitace kombinace metod Vojta a Bobath, v rámci možností dle počasí jezdí na hipoterapie, které velice miluje a hlavně dvakrát ročně vždy na celé 4 týdny do lázní do specializovaného sanatoria Klimkovice.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na zakoupení nového rehabilitačního kočárku pro Tadeáška, který ze svého původního již vyrostl. Zdravotní pojišťovna nový bohužel nehradí a rodiče bez pomoci na další nezvládnou našetřit. Nový kočárek bude od firmy Flexithrone, která se specializuje na pomůcky pro hendikepované děti. Kočárek je pro rodinu každodenní nutností na cesty k lékařům, na rehabilitace a hlavně na procházky, které má Tadeášek moc rád.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
35 000 Kč  •  3. 1. 2023 13:14

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat