Štěpánkův start do života nebyl lehký, ale stále bojujeme! Štěpánková nemoc byla zjištěna na začátku 7 měsíce těhotenství. Veškerá vyšetření se prováděla krátce po narození, kde se nemoc potvrdila. Mikrocefalie, také epilepsie, těžká retardace, postupem času přicházeli stále nové diagnózy. Aby mohla být zajištěna léčba podstoupil Štěpán magnetickou rezonanci krátce po narození, aby bylo zjištěno jak rozsáhlou vadu mozků má. Když nás konečně pustily domů, naše radost byla veliká bohužel netrvala dlouho…po dvou měsících doma, jsme museli do nemocnice, dehydratace. Příčina diabetes insipidus (žiznivka) dlouho se nevědělo proč má rozházené vnitřní prostředí. Po několika krevních testech mnoho pláče se zjistila nová diagnóza. Od té chvíle jsme v nemocnici jako doma.
Doma se snažíme cvičit, aby se Štěpán zlepšil v pohybů aby se sám opět přetáčel na bříško, aby zvedal hlavičku a více se hýbal.. tak jako dříve. Jenže časté hospitalizace ho stále vrací z pět na úplný začátek ,ale my to nevzdáváme a bojujeme dál pro lepší zítřek.











