Jmenuji se Lucie a je mi 41 let. Vzdycky jsem si prala mit tri deti a spokojenou rodinu. Cast snu se mi splnila, mam dva krasne a sikovne kluky. Misto tretiho miminka, za mnou ale prisla jina navsteva…zhobny nador kuze a lymfatickych cest. Mladsimu byly 2 mesice a starsimu 2 roky. Diky ruznym okolnostem jsem se dostala na leceni na Zluty kopec – Masarykuv onkologicky ustav, kde mi davali max 3 mesice zivota. To se nastesti nesplnilo, ale za tu dobu jsem jiz musela podstoupit 12 operaci se stale se vracejicim zhobnym nadorem, viz. fotky z nemocnice. Chemoteraapii jsem odmitla, ze nechci, aby moji synove videli maminku jako trosku, ale at si pamtuji vitalni maminku, ktera jim dala vse a maji na ni krasne vzpominky. Kdyz jsem se jiz po nekolikate vzchopila po operaci, tak mi nabidli studiovou imunologickou lecbu. Bylo naplanovano 13 davek. Po druhe davce jsem ale ochrnula na pulku tela a skoncila na 3 tydny na kapackach, kde me davali dohromady. Protoze jsem mela v nemocnici silne davky kortikoidu, tak jsem je musela postupne vysazovat jeste dalsi 4 mesice. Az jsem se trochu zmatorila, tak mi na onkologii doporucili komplexni lazenskou lecbu. Ale zdravotni pojistovna mi schvalila pouze prispevkovou s doplatkem cca 40 000 Kc, coz si nemuzu dovolit. Po studiove imunologicke lecbe jsem navic prisla o sluch na jedno ucho 100 % ztrata a na druhe 75 % (mam naslouchatko), a zhorsil se mi zrak, ze mam tunelovite videni okolo 10 st.
Stale se s klukama snazime bojovat a mit co nejvice spolecnych chvil.
Dekujeme za sdileni.
