Sbírka ukončena:

Rehabilitace pro Honzíka

Vybráno 0 Kč 11 300 Kč
120 000 Kč
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
1 130 Kč
Průměrná výše daru
4 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Rehabilitace pro Honzíka

Vybráno 0 Kč 11 300 Kč
120 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Martina Folprechtová
Datum přidání
26. 5. 2022

Představení sbírky

Honzík- to je radost ze života, neskutečný smíšek, optimista, milovník pejsků a motorek, ale hlavně obrovský bojovník. 

Každý bojovník ale potřebuje na svoje zápasy trénovat. A Honzík těch tréninků potřebuje hodně a proto potřebuje i mnoho financí, které se snaží jeho rodina na každou rehabilitaci sehnat.

Komu pomůžeme?

Honzík se narodil v roce 2014 s vrozenou vývojovou vadou pravé ruky, na které má pouze dva prsty- palec a prsteníček.

Když bylo Honzíkovi přibližně půl roku, lékaři mu diagnostikovali opoždění psychomotorického vývoje. Objevily se bohužel i první epileptické záchvaty a později se zjistilo, že Honzík trpí těžkou formou epilepsie, tzv. Westovým syndromem. Tento druh epilepsie zastavuje vývoj  a to se bohužel stalo i v případě Honzíka a všechny kroky v jeho vývoji se tak staly velmi náročnými a pozvolnými.

V posledních letech začal Honzík navštěvovat kliniku Axon a to mu moc pomáhá. Nyní je mu osm let a naučil se vydržet samostatně v sedu i v dětské židličce, kde rád prozkoumává různé hmatové a zvukové hračky. Honzík velice omezeně vnímá svět zrakem, a proto potřebuje každodenní zrakovou stimulaci, protože zrak je u dítěte velkou motivací k pohybu.

Honzík je odkázán na pomoc druhé osoby po dobu 24 hodin denně. Prognóza budoucího vývoje je značně nejistá, ač jeho vývoj zlepšují pravidelné rehabilitace a další terapie – např. speciální lázeňské pobyty, rehabilitace v bazénu, canisterapie, hipoterapie atd. Zároveň potřebuje speciální stravu. Honzík měl být dle lékařů prakticky ležák, ale díky všem možným rehabilitacím a velmi aktivnímu přístupu milujících rodičů- maminky Petry a tatínka Honzy se pomalu posouvá dál a dál a blíží se k prvním samostatným krůčkům, za které mu tatínek slíbil živého pejska, takže motivaci má velikou 🙂

V září 2016 začal chodit Honzík do speciální mateřské školy Sluníčko v Turnově. V roce 2021 nastoupil jako prvňáček do Speciální školy v Mladé Boleslavi, kde se mu moc líbí a i zde podstupuje pravidelné rehabilitace a stimulace. Díky škole má Honzík kontakt s jinými dětmi a to je pro něj obrovská radost. Honzík má moc rád společnost a jeho velkou radostí jsou nejen pejsci, ale i motorky- jejich zvuk ho úplně rozzáří a jeho smích je velmi nakažlivý- když ho slyšíte, prostě se smějete, ať chcete, nebo ne 🙂 Také umí krásně ukázat, jak motorka vrčí. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybraná částka bude použita na momentálně pro Honzíka nejvíce přínosnou rehabilitaci v Axonu, která je ale velmi nákladná. Nicméně každá další absolvovaná rehabilitace pomáhá k viditelným pokrokům. Proto je potřeba absolvovat ji opakovaně a to alespoň čtyřikrát do roka. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
4 000 Kč  •  23. 7. 2022 19:59
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  14. 7. 2022 21:48
DobroDárce
1 000 Kč  •  13. 6. 2022 18:14
DobroDárce
1 000 Kč  •  7. 6. 2022 13:13
Jakub N.
500 Kč  •  7. 6. 2022 10:38
Nech sa darí a úspešňú rehabilitáciu prajem.
Milý dárce
1 000 Kč  •  29. 5. 2022 19:24
Štědrý dárce
100 Kč  •  28. 5. 2022 18:07
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  27. 5. 2022 19:03
Ať se Honzikova cesta daří ujít nejlépe po vlastních s tak velkou vůli a silou jako má jeho máma otevřené srdce. Irca Knotova a Kryštof Vaclav
Laskavý dárce
200 Kč  •  26. 5. 2022 12:52
Milý dárce
2 000 Kč  •  26. 5. 2022 11:42

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat