Arda je chytrý, veselý kluk, který miluje puzzle. Do ledna 2025 to byl zdravý a veselý chlapeček. Přesto musel ve svých pouhých 4 letech však bojovat o život kvůli nekrotizující encefalitidě (to je závažný zánět mozku, který vede k odumírání mozkové tkáně) a ADEM (je zánět mozku a míchy způsobený imunitní reakcí která se zvrhla). Jeho stav byl kritický, ale přesto Arda zabojoval a přežil. Tím jeho i rodinný boj neskočil – právě naopak. Teď potřebuje dlouhodobou rehabilitaci, aby se mohl co nejdřív zase sám najíst a začít znovu žít naplno. Po převozu do České republiky se Arda dostal do odborné péče a začíná dělat první pokroky: zlepšila se jeho trupová stabilita, začíná lépe reagovat na podněty, zmírnila se výrazná spasticita (křečovitost) a dokáže se i usmát. Jeho mozek se znovu učí pracovat s tělem, zlepšuje se schopnost přijímat podněty. přibývá více radostných chvil :-).










