Sbírka ukončena:

Pomozme přinést radost vážně nemocným dětem do nemocnic

Vybráno 0 Kč 3 900 Kč
100 000 Kč
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
390 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
86 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme přinést radost vážně nemocným dětem do nemocnic

Vybráno 0 Kč 3 900 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pandachild, nadační fond
Datum přidání
27. 1. 2021

Účelem sbírky je přinést radost vážně nemocným dětem, které vzhledem ke své nemoci a s ní spojenou léčbou tráví mnoho dní v roce v nemocnicích. Jedná se o děti z Kliniky dětské hematologie a onkologie, z Dětské psychiatrické kliniky a dalších klinik ve Fakultní nemocnici v Motole.

Peníze budou použity na speciální programy pro vážně nemocné děti: báječné oslavy narozenin v nemocnici s programem od animátorů, online divadélka pro nejmenší, zajímavé návštěvy, koncerty pro starší nemocné děti a v neposlední řadě na překvapení v podobě vysněných, ale i praktických dárků (elektroniky) pro hospitalizované děti ze sociálně slabších rodin.

Díky spolupráci s Fakultní nemocnicí v Motole programy připravíme přímo s herním specialistou z FN Motol.

„S naší pandou, pomáhat je švandou.“

Sbírku organizuje Pandachild nadační fond. Fond se zaměřuje na pomoc nemocným dětem s jakoukoliv diagnózou či nemocí. Podporujeme děti v nemocnicích a pomáháme dětem v rodinách po celé zemi, které se na nás s důvěrou obrací.

Fond byl založen v listopadu 2020 a již v prosinci se nám podařilo splnit konkrétní přání 15ti vážně nemocným dětem a díky sehnaným sponzorům v té době obdarovat 150 hospitalizovaných dětí ve Fakultní nemocnici v Motole.

Radost do nemocnic

Chceme dětem, kterým osud rozdal nelehké karty, přinést radost. I přes sebemilejší personál v nemocnicích jsou děti dlouhé týdny v prostředí, které není jejich domovem, kde je nemoc všudypřítomná a jen těžko se od ní v myšlenkách odprostí i ti nejsilnější bojovníci. 

Ve FN Motol leží děti od 1 roku až do 18 let. Jedná se o děti, které jsou dlouhodobě hospitalizované. Zejména děti z Kliniky dětské hematologie a onkologie bohužel často a opakovaně podstupují náročnou léčbu včetně chemoterapií či transplantace kostní dřeně. Také děti s psychickými potížemi tráví mnohdy dlouhé týdny v nemocnici. Děti z oddělení Dětské psychiatrické kliniky jsou v rámci obecné podpory zvenku spíše na okraji a my bychom to rádi změnili.

Našim cílem je dětičky potěšit, rozptýlit a dopřát jim radostné zážitky přímo v jejich nemocničním pokoji. Proč? Protože radost a úsměv pomáhá léčit.

Na co konkrétně budou vybrané prostředky použity? 

Peníze budou použity na přípravu speciálních, zajímavých a různorodých programů pro děti ve vybraných nemocnicích. Ve FN Motol připravíme programy přímo s herním specialistou. V plánu jsou online divadélka a projekty pro větší děti. Koncerty, zajímavé osobnosti a také báječné narozeninové oslavy.

Hospitalizované děti ze sociálních rodin často nemají elektronické vybavení jako iPad, notebook, dobrý telefon nebo jinou elektroniku, díky níž by se děti mohly odreagovat. Peníze budou použity i na podporu této oblasti.

V případě výběru nižší částky se peníze využijí na stejný účel v menším rozsahu, tedy přípravu a organizaci speciálních programů pro vážně nemocné děti. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
200 Kč  •  10. 4. 2021 15:07
Štědrý dárce
200 Kč  •  9. 4. 2021 21:25
Velkorysý dárce
200 Kč  •  9. 4. 2021 18:50
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  9. 4. 2021 18:11
Štědrý dárce
200 Kč  •  6. 4. 2021 16:57
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  13. 3. 2021 16:29
Laskavý dárce
200 Kč  •  2. 3. 2021 9:33
Velkorysý dárce
300 Kč  •  27. 2. 2021 10:28
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  15. 2. 2021 17:07
DobroDárce
500 Kč  •  2. 2. 2021 20:23

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat