7. 7. 2025 13:02
Sbírka na vylepšení a údržbové práce na Ptačím koutku je úspěšně u konce. Díky Vám, čtyřiadvaceti dárcům se podařilo naplnit letošní plán péče. Vážíme si vaší podpory, bez které by nebylo možné uskutečnit celý balíček naplánovaných aktivit! A již jsme začali!!!
Na jaře jsme zalévali všechny vysazené stromy , do poloviny dubna bylo totiž dlouhodobé sucho a na vitalitě stromků se to začalo viditelně projevovat. V dubnu jsme nakoupili osivo na políčko a farmář nám políčko zmulčoval, zdiskoval a osil v polovině května.
V červnu jsme společnými silami vysekali křovinořezi cestu okolo koutku pro návštěvníky. Platí výzva pro všechny, kteří se sem přijdou poohlédnout , zrelaxovat, zapisujte nám zjištěné druhy ptáků, ostatních živočichů a také rostlin. Během června nám pan Prošek posekal a sbalíkoval louku v sadu.
Podařilo se nám také sehnat osivo z pestrých luk!
Na druhou polovinu roku plánujeme právě dosetí louky v sadu, abychom zde mohli obdivovat větší pestrost kvetoucích lučních rostlin. Akce se bude realizovat během září.
V srpnu chceme ještě znovu zprůchodnit a posekat cestu koutkem, abychom během září a října mohli pozvat všechny podporovatele koutku na společnou vycházku a špekáčkobraní.
Na podzimní brigádě opravíme a obnovíme ochranu stromků proti okusu, obnovíme texty a fotky na infotabuli, vyčistíme krmítka a slavnostně zakrmíme!.
Díky všem za přízeň, pomoc a podporu
za Rakovnický ornitologický spolek Fénix
M.Tichai
