Rakovnický ornitologický spolek Fénix
Na pronajatém pozemku od roku 2021 vzniká koutek pro volně žijící ptáky, motýly, hmyz a drobné savce a plazy. Pomozte nám jej dotvořit, udržovat a nechat jej vzkvétat!
Nabízíme Vám možnost poznávat s námi ptáky, dobrovolně se zapojit do prací na pozemku či jen návštěvu s průvodcem a třeba i společné opékání špekáčků!

Komu pomůžeme?
Na pronajatém pozemku o výměře 5 hektarů vzniká lokální ráj pro ptáky. Náš ornitologický spolek by rád veřejnosti ukázal během společných vycházek pro školy, skauty i veřejnost či milovníky přírody, že lze o krajinu pečovat tak, aby z ní měly užitek obě strany – člověk i příroda. Společně vytváříme koutek rozmanité přírody pro ptactvo, hmyz, motýly, drobné plazy a savce. Investujeme zde vlastní prostředky členů spolku a z daru bychom chtěli zaplatit práce farmáře – úprava a osetí políčka semennými plodinami. Dosázíme desítky stromů a keřů. Také musíme zaplatit dovoz vody na zalévání sazenic. Všem dárcům předem děkujeme za jakoukoli částku a zveme Vás do Ptačího koutku, který se nachází v srdci CHKO Křivoklátsko – nedaleko obce Zbečno.
více na
facebook.com/rosfenix









