Společně můžeme zachránit člověka, který sám zachraňuje stovky životů ročně. Se svou ženou Laurou provozuje soukromý azyl, kde se aktuálně nachází 380 psů. Bez jejich péče by více jak polovina dávno nežila. Mají to o to těžší, že útulek se nachází v zemi, která je vůči psím bezdomovcům absolutně lhostejná. V zemi, kde místní obyvatelé nemají pochopení pro tento druh charity. V zemi, kde jste závislí na podpoře ze zahraničí, ať už finanční, či materiální. Rodina totiž žije v Rumunsku. Podstatná část jejich příjmů končí v azylu. Z tohoto důvodu nejsou schopni šetřit na horší časy. Bohužel ty horší časy právě přišly. Přišly v podobě zákeřné nemoci. Nemoci zvané mnohočetný myelom. Je to rakovina plazmatických buněk a napadá a ničí kosti. Léčba spočívá v dojíždění obden do nemocnice plus velmi nákladné léky. Na 21 dní stojí 2000 euro ( cca 50 000 kč ). Prozatím je jisté, že léky musí brát do září 2023 a dále se uvidí dle zdravotního stavu. V Rumunsku se tato léčba nehradí. Vše si musí zaplatit sami. Rodinu znám několik let osobně, protože jim vozím materiální pomoc pro jejich azyl. Naposledy jsem u nich byla celý minulý týden. Denně jsem pomáhala v útulku uklízet, krmit apod. Oba mám moc ráda, obdivuji jejich každodenní dřinu a to s jakou láskou se starají o ty opuštěné psí dušičky. Nyní potřebují naši pomoc. Co myslíte, zvládneme to a nenecháme je v tom samotné?
