28. 7. 2024 19:53
Dobrý den vespolek.
Zítra nám končí sbírka na podporu zvířulátek v hospici Psí cesta František z.s. Děkovala bych donekonečna, ale raději vás všechny pozvu na pokračování Cesty – na facebookovou stránku Psí cesta František, kde můžete sledovat dění ohledně toho, co se u nás šustne nového (a brzy sibované další přírustky do seniorhausu :)). Píšu tam hodně i o smrti, kterou nazývám Milostpaní, protože ona sebou přináší Milost.. Jen naše rádoby civilizovaná civilizace ji tabuizuje, zavrhuje, staví na okraj. Ona přitom jen JE. Neumí to jinak. Není zlá, jen JE. Hodně článků o ní (a opět, i o naší Cestě :)) najdete na webu www.psicestafrantisek.cz a nabízím nejen vám přispivatelům, ale komukoli, kdo by potřeboval trochu o Ní popovídat, můžete mě kontaktovat. Kontakty najdete také na webu, zde :) (na to „zde“ by se snad mělo dát kliknout a snad by vás to mělo propojit přímo na kontakty, v novém okně, to už je i pro mě vyšší dívčí. Snažím se :) :) :)).
Přeji vám poklidné léto plné zázraků ne/všedního dne. Protože se dějí opravdu všudypřítomně. Stačí se jim jen otevřít, a uvidíte je v letu ptáků zrovna nad vašimi hlavami, v padání listí zrovna vám do cesty, ve slunečním světle, které se vzdor mrakům ukáže právě pro vás. Tak to prostě funguje. Slibuju :). Opravdu prosté. Nehledejte v zázracích cokoli nadpřirozeného, dějí se a snaží se o pozornost :).
Jsem tu pro vás, kdybyste cokoli potřebovali ohledně Milostpaní. Tak, jak jste tu byli teď vy pro nás. Pro moje svěřence. Říkala jsem vám, že nejstarší Dášulece je 18 let? Dosáhla letos plnoletosti, budeme slavit, už je dospělá :). A mám tu slepého Kopičku Radosti, nemá očička, a přesto má „jiskru v oku“. Přála bych vám ho zažít, je to bombarďák, jak frčí jurtou, i skrz obří zahradu, a nepoznali byste, že nevidí :).
Kdybyste chtěli pokračovat i v přispění korunačkami, kde kapky dělají moře (kdyby si každý !druhý! z vás přispivatelů nastavil platbičku na padesátikorunu měsíčně, snad počítám dobře – že by to bylo obřích 10 tisíc korun!!! každý měsíc?! Tyjo, to je hukot!). Jenže můžete spoléhat, že někdo jiný bude ten druhý, to je jasný. Tak to třeba vemte do svých rukou, ono se to sčutne a my tu budeme zase děsně vděční :). Každopádně snad mě chápete, a než se do toho zašmodrchám, tak tady je číslo našeho účtu: 2700954154/2010 (Fio banka).
No, ale už končím. Jdu ještě ke koníkům obsloužit je na večer, beru sebou psí „koňskou jednotku“ – to jsou ti akčnější, co loví myšky ve výběhu, zatímco já obsluhuju větší čtyřnožce. Nejlepčejší je Šiška, to je taková moje stará něcojakokrysařička, leze jí jeden zub, má velký voči, (na fotkách, co jsou tady u sbírky, je v zimním futrálu :)), děsně ráda je součástí koňské jednotky a podmanila si i hřebce, co tu mám :). On jinak cizí pejsky vyhání, ale Šišku miluje každý :). Ona by se taky nedala a možná by ho sejmula, kdyby po ní šel. Určitě by pacičkama máchala a zubem šavlovala, až by se lek. A on to asi ví.. Tady je vidět, jak je nejdůležitější velikost myšlenky :).
Tak fakt končím :). Stejně jako sbírka. Mám vás ráda. Pateticky, dojemně, jako vždy, furt, prostě. Je to prosté :)