Roky nebylo možné ji ošetřit u zubaře. Panická hrůza jí sevře ústa, z dospělého těla se dere ven malinká, nepřirozeně ustrašená holčička, co je schopná ublížit, při pokusu tu pusu otevřít. Sama neví proč, ale pokaždé sebere odvahu to znovu zkusit. Ale bez výsledku. Pak pláče, protože chápe jak musí být zubařce, omlouvá se, ale mozek nepřepere. Zjevně určitý typ autismu. I přes její asi až přehnanou hygienu dochází k poškození zadních zubů. A strach, že se to stane i s předními zuby. Ví, jak důležité to je – zuby dělají dojem. Trápení, bolesti a navíc bludný kruh: objevily se totiž teorie, že nález na mozku může se záněty zubů nejen souviset, ale může ji i ohrožovat na životě.
Našly jsme kliniku, kde zuby opravují pod vlivem analgosedace nebo pod narkózou. Vyšetřit dceru se úplně nepodařilo, ale RTG řekl vše a lékař stanovil plán. Ten jí může zachránit důstojnost a zbavit útrpných bolestí, ale nemáme na něj peníze. Odhad ceny je někde až u sta tisíce korun. Žiju s dcerami celý život sama, skromně a v režimu, který úspory nezahrnuje. Přesto jsme napřely síly a oslovily přátele. Podařilo se nám vybrat neuvěřitelných asi 85% částky !!!
Lucienne statečně a s nadějí podstoupila první část zákroku a těšila se na druhou. Vyloženě těšila, protože zjistila, že tohle řešení její strach skutečně ochromí. Bohužel druhá část neproběhla tak zdárně, analgosedace tentokrát nezabrala jak měla a zákrok nebylo možné dokončit. Kliniku opouštěla s polovytrhanými zuby, nezašitými ránami po extrakci a rozvrtanými střepy stoliček, marně čekajících na plombu… Závěr zněl: musí co nejdříve na třetí zákrok. Bohužel teď nejde jen o její strach, ale o další velké peníze, které musí zaplatit. Už se nemáme na koho obrátit, všichni naši blízcí už pomohli jak jen to šlo… Nový operační plán vyšel na předpokládaných 26.970,- korun.
Budeme doufat, že díky Vaší vstřícnosti vybereme na zákrok celý a že se částka již nijak nenavýší. V tom nejkrásnějším případě, kdyby se vybralo více než bude třeba uhradit na klinice, plně svěřujeme každou korunu Doniu, aby spravedlivě rozhodlo, na kterou ze sbírek je za nás vloží, nebo jestli vše nějak rozdělí. je tu tolik osudů, že si netroufáme být tím, kdo rozhodne o tak důležité věci…
Moc se mi nepodařilo být stručná, ale o to víc si vážím každé vteřiny, kterou mi věnujete. Pokud najdu pomoc pro svou úžasnou dceru ve Vašich srdcích, budu neskonale šťastná.
Uzavírám tímto smlouvu s Nebem a s Anděly, že vrátím veškerou pomoc dál do světa všem potřebným, abych vyvážila energie na pomyslných vahách s miskami „vezmi“ a „dej“.
S láskou a díkem Renáta.