Sbírka ukončena:

Auto umožňující cestování třem postiženým dětem

Vybráno 0 Kč 5 100 Kč
od 10 dárců
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
510 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto umožňující cestování třem postiženým dětem

Vybráno 0 Kč 5 100 Kč
od 10 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kateřina Podskalníková
Datum přidání
28. 9. 2021

Peníze bych ráda vybrala na auto pro mé tři postižené děti.

Nejstarší z trojce je Linda 12 let. Má diagnostikovanou mentální subnormu, sociálně emoční nezralost, těžké poruchy učení, poruchu komunikace v porozumění a poruchu příjmu potravy.

Další je Mirek 10 let, má středně funkční autismus (přesněji aspergerův syndrom) ADHD, těžké afektové stavy, nyní se jeho stav zhoršil natolik, že není vhodný k interakci se spolužáky či okolím.

Nejmladší je Jiřík 7 let, i ten má autismus, ADHD, je plně na plenách, ale snaží se udržet na běžné škole, i když dojíždí stejně jako Linda na menší vzdálenou školu kvůli malému počtu dětí ve třídě.

Komu pomůžeme?

Pro mě jsou všechny tři děti zlatíčka, i když samozřejmě je to s nimi těžší než s dětmi okolo. 

Linda má ráda zpěv a tanec, dokonce před covid krizí zpívala v kostele či na Vánočních trzích. Je pro ni ale složité fungovat v kolektivu vrstevníků a proto dojíždí do vedlejší vesnice do menší školy, která je schopna více respektovat její specifikace. Jednou za 14 dní dojíždí na nácviky sociálních dovedností do Prahy a dvakrát týdně na hyporekondice. Pravidelně také dojíždí k psychiatrovi, psychologovi a na rehabilitace. 

Mireček se letos do školy nevrátil, učím doma a tak se mu snažím alespoň plánovat výlety na místa s malou koncentraci lidí. Dojíždí také do Nautis, rhb, logopedie (nácviky sociální komunikace) a do Liberce s asistenčními pejskem. 

Jiřík se snaží zapojit do běžné školy, i když je to složité a budu řešit omezení docházky. Kromě nautis, rhb logopedie psychiatra a psychologa se při hyporekondici zamiloval do koní, takže kromě běžných tréninku jezdí i na závody (je to vlastně i nácvik sociálních dovedností), navíc je talentovaný, teď dovezl 1. a 5. místo . 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na pořízení auta. To staré dosloužilo, ale obzvlášť s kluky není možné cestovat MHD. Typ vozidla vybereme dle vybrané částky, jsem omezena pouze tím, aby se vešli tři děti, asistenční pejsci a bylo to v automatu, kvůli mému postižení jemné motoriky pravé ruky.

Všem, kdo přispějí moc děkuji!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
500 Kč  •  23. 11. 2021 16:03
🍀
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  18. 10. 2021 11:36
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  15. 10. 2021 7:51
Velkorysý dárce
500 Kč  •  14. 10. 2021 16:54
DobroDárce
2 000 Kč  •  12. 10. 2021 15:08
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  8. 10. 2021 19:09
Laskavý dárce
200 Kč  •  8. 10. 2021 6:20
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  6. 10. 2021 13:10
Velkorysý dárce
100 Kč  •  6. 10. 2021 10:02
Velkorysý dárce
100 Kč  •  1. 10. 2021 13:28

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat