Sbírka ukončena:

Projekt obnovy sportovního hřiště v Českých Budějovicích

Vybráno 0 Kč 110 000 Kč
2 429 262 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
55 000 Kč
Průměrná výše daru
100 000 Kč
Nejvyšší dar
66 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Projekt obnovy sportovního hřiště v Českých Budějovicích

Vybráno 0 Kč 110 000 Kč
2 429 262 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Diecézně-misijní mezinárodní seminář Redemptoris Mater v Českých Budějovicích
Datum přidání
26. 2. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Diecézně-misijní mezinárodní seminář Redemptoris Mater v Českých Budějovicích, který je katolickou institucí pro formaci mladých mužů ke kněžské službě v českobudějovické diecézi. Po devítileté formaci by Seminář měli opouštět kněží-misionáři, kteří budou sloužit lidem na území jižních Čech, zvláště pak lidem v sociálně, ekonomicky i existenciálně těžkých situacích, lidem osamoceným a potřebným.

Komu pomůžeme?

Velkým problémem Semináře je nemožnost sportovního vyžití, které je se zdravou formací studentů úzce spjat. Institut nedisponuje hřištěm, ale má k dispozici nedaleký terén starého a nepoužitelného hřiště, kde by bylo možné postavit víceúčelové hřiště. Seminaristé jsou připravováni na práci s různými věkovými skupinami, především s mládeží a mladými rodinami s dětmi, tudíž hřiště se bude moci stát užitečným nástrojem pro setkávání lidí, pro účast na různých bezplatných sportovních soutěžích a aktivitách a pro socializaci různých věkových skupin. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na stavbu víceúčelového sportovního hřiště. Stávající hřiště je nevyhovující: je malé, má nevhodný štěrkový povrch a nevyhovuje současným bezpečnostním požadavkům.  V okolí se nenachází žádné hřiště, které by se dalo sportovně či jinak volnočasově využívat. Vzhledem k tomu, že Seminář žije především z darů dobrodinců a nemá potřebné finanční prostředky na modernizaci hřiště, se obracíme na vás s žádostí o finanční pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
100 000 Kč  •  2. 3. 2022 15:25
Dobrosrdečný dárce
10 000 Kč  •  1. 3. 2022 15:57

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat