Úspěšně vybráno:

Složili jste se na plošinu pro Honzu

Vybráno 0 Kč 705 300 Kč
700 000 Kč
 -
699 dárců
Celkem se zapojilo
1 009 Kč
Průměrná výše daru
100 000 Kč
Nejvyšší dar
92 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na plošinu pro Honzu

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
4. 3. 2022
Poslední aktualita

5. 9. 2022 14:56

Honza je konečně doma

Dnes je to 3 měsíce od ukončení sbírky.. a dnes je to už skoro týden, co je náš Honza doma, a to díky Vám. 

Má radost, je vděčný a začíná svůj nový život, který věříme, že se povede vést tak, aby se co nejvíce vrátil do normálu, i když to samozřejmě asi nebude možné. Ale víte co? Naděje umírá poslední.. ;-)

Tak tady něco málo z posledních dní:

Návrat domů

Návštěva synovce v den příjezdu

Přijeli i sestřičky z DIP Plzeň, kteří nám ho tam pěknou dobu hýčkali

První setkání s druhým synovcem po téměř roce a čtvrt, z ročního miminka už je dvouletý parťák

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Kdo sbírku organizuje?

Pomoc organizují Honzovo sestry a kamarádi. 

Rádi bychom pomohli s financováním plošiny pro Honzu, který zůstal kvůli nerozvážnosti a následnému úrazu upoután na invalidní vozík.

Jenda by se rád vrátil domů k rodičům a do normálního života tak, jak to jen půjde. Aktuálně se plánuje velká rekonstrukce bytu po babičce, který je ale bohužel v prvním patře starého rodinného domu, a tedy je potřeba venkovní plošina, na kterou finance chybí zatím v plné výši. 

Komu pomůžeme?

Honza loni v červnu nerozvážně skočil do mělké vody, čímž si způsobil poranění páteře a tedy i míchy.

Ač se velmi snaží on i mnoho lékařů a sester u nás ve FN Lochotín a Bory v Plzni i aktuálně v Praze v Motole, bude mít problémy i s horními končetinami – kvadruplegie.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou použity na zakoupení a montáž plošiny, která bude umožňovat Honzovi jistou samostatnost a i částečnou návštěvu rodičů ve zvýšeném přízemí (na stáří ulehčí i péči rodičů o syna, kdy nebudou muset překonávat schodiště do patra), protože výše příspěvku od státu pokryje maximálně jen necelou polovinu nákladů, chtěli bychom mu sbírkou pomoci s druhou částí.

Pokud se vybere něco málo navíc, budou finance využity na dofinancování rekonstrukce bytu, případné úpravy okolí domu tak, aby mohl Honza i na zahradu za synovci a neteří, nebo na rehabilitační a jiné pomůcky, které by mu pomáhaly kvalitněji žít.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

5. 9. 2022 14:56

Honza je konečně doma

Dnes je to 3 měsíce od ukončení sbírky.. a dnes je to už skoro týden, co je náš Honza doma, a to díky Vám. 

Má radost, je vděčný a začíná svůj nový život, který věříme, že se povede vést tak, aby se co nejvíce vrátil do normálu, i když to samozřejmě asi nebude možné. Ale víte co? Naděje umírá poslední.. ;-)

Tak tady něco málo z posledních dní:

Návrat domů

Návštěva synovce v den příjezdu

Přijeli i sestřičky z DIP Plzeň, kteří nám ho tam pěknou dobu hýčkali

První setkání s druhým synovcem po téměř roce a čtvrt, z ročního miminka už je dvouletý parťák

6. 6. 2022 9:42

Jste skvělí

.

3. 6. 2022 8:15

Upřímně…, nemáme slov…

Jste všichni úžasní a kdyby to šlo, každému z vás bychom poděkovali osobně. Velmi si ceníme každé částky, která přišla, protože ať to bylo 10,-Kč nebo 100.000,-Kč, byl to vždy jen dílek do mozaiky a všechny tyto dílky  nakonec poskládaly cílovou částku a ještě něco navíc.

Vše, co je navíc, bude použito na rekonstrukci Honzova bytu, z kterého se musí stát byt naprosto bezbariérový, musí splňovat všechny parametry pro pohyb na vozíku a zároveň musí být upraven tak, aby Honza mohl vše používat, protože ruce zatím neslouží ještě tak, jak by měly.

Ještě jednou díky vám všem!!! ❤❤❤

24. 4. 2022 0:13

9 DNÍ..

… do konce sbírky zbývá 9 dní a díky Vám je v ní neuvěřitelná suma přes 524 tis. Kč.

Vzpomínáte, brácha nevěřil, že mu někdo něco pošle, já věřila, ale mám-li být upřímná, tak jsem nebyla až takový optimista, že to bude takhle vysoká částka.. Ale kdo ví, možná se nám ta cílová částka opravdu podaří.

Stále se setkáváme s ochotou sdílet a s ochotou finanční pomoci, která nám pomáhá posunout tuto sumu ještě dál a dosáhnout cíle, tedy dostat Jendu z nemocnice zpět domů.

Další věc, která nekončí, je empatie, se kterou se velmi často setkávám a kdo byl někdy v takové či jiné těžké situaci, tak ví, že je potřeba, protože i když jsou pokroky v bratrově zdravotním stavu, tak nikdy nebude tam, kde byl před necelým rokem a tedy, i když máme z každého milimetrového posunu obrovskou až nesmírnou radost, tak bez všech těchto empatických lidí by to taky nebylo vše tak nějak snesitelné.

Bratrovi se prostřednictvím sestry Hanky ozývají jeho kamarádi, s některými jemu blízkými osobami včetně spolupracovníků nebo například včetně jeho zachránců, jsme v kontaktu, předáváme info o pokrocích a vrací se k nám moc hezká přání a optimismus, že bude zase líp.

Nedávno se s námi spojil i skvělý pan Luboš, který je vozíčkář kvadruplegik a pracuje jako peer mentor, tedy „průvodce“, pro lidi po úrazu páteře pro organizaci CZEPA a my jsme mu moc vděčni za další užitečné rady a informace.

I když už jsme se hodně nachytřili 😊, právě díky různým organizacím, osobám v nich působícím a také díky jejich webům nebo díky webinářům, které se pořádají, tak každá osobní zkušenost člověka se stejným handicapem je pro nás velmi důležitá a dalo by se říct k nezaplacení. I my se totiž učíme, je to pro nás nová životní situace.

Tedy díky Vám všem! I Jenda Vás moc zdraví a strašně moc děkuje!

Petra s rodinou

30. 3. 2022 19:04

Polovina

Jsme lehce za polovinou sbírky, pokud jde o částku, ale zanedlouho nás čeká i polovina, pokud jde o přidělený čas, po který je možno přispět, a tak bychom se s Vámi chtěli podělit o novinky a především poděkovat.

Jste užasní – přispíváte, sdílíte, píšete krásné vzkazy, posíláte nápady, jak Honzovi pomoci nyní i v budoucnu. Až nás někdy mrzí, že jsou některé příspěvky anonymní a nemůžeme poděkovat konkrétním lidem.

Jenda se zhruba před 14 dny přestěhoval z FN Motol do rehabilitačního centra v Kladrubech a maká, jak to jen jde.

Běžný den – ráno dechová cvičení, pokračuje vertikalizace ve stojanech, aby si klouby i vnitřní orgány zvykly na to, že už nebude jen ležet, a následuje ergoterapie a fyzioterapie. Trénuje sezení na vozíku, tak doufáme, že bude brzy hezky a vyvezeme ho třeba v Kladrubech do parku. A také nám, díky skvělému personálu, který mu pomůže ovládat techniku, volá a my mu můžeme všechny vzkazy od Vás vyřídit a říct, co je nového.

Takže ještě jednou obrovské díky za to, že jste nás v tom nenechali a pomáháte nám splnit obrovské přání!!! ❤️

10. 3. 2022 21:34

Co je u Jendy nového?

Všem, kteří dosud přispěli na plošinu pro Honzu, moc a moc děkujeme, pomáháte nám plnit obrovské přání. 

Než sbírka začala, Jenda často říkal: „Mně nikdo určitě nic nedá, nikdo mě nezná.“

Moc si vážíme každého daru a každého sdílení.

Honza má za sebou náročný týden s Covidem, ale vzkazy od vás mu ohromně pomáhají. Cvíčí, jak je to jen možné, učí se sedět na vozíku a trénuje i další věci, které jsou pro nás zdravé běžné, např. zakašlat.

Je to boj, ale on je bojovník!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
180 Kč  •  5. 6. 2022 17:30
DobroDárce
100 Kč  •  3. 6. 2022 16:43
DobroDárce
1 000 Kč  •  3. 6. 2022 11:30
DobroDárce
5 000 Kč  •  1. 6. 2022 21:52
Dobrosrdečný dárce
45 000 Kč  •  1. 6. 2022 20:27
DobroDárce
300 Kč  •  1. 6. 2022 16:42
Velkorysý dárce
100 Kč  •  1. 6. 2022 14:13
Vláďa S.
2 000 Kč  •  1. 6. 2022 13:43
snad i tato kapka pomůže :-)
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  1. 6. 2022 8:11
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  31. 5. 2022 22:45
Laskavý dárce
500 Kč  •  31. 5. 2022 19:34
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  31. 5. 2022 18:49
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  31. 5. 2022 15:49
Dana
500 Kč  •  31. 5. 2022 13:27
držím palce a věřím, že se podaří vybrat i na stavební úpravy :-)
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  31. 5. 2022 13:16
Gabriela S.
4 500 Kč  •  30. 5. 2022 22:42
Moc na Vás myslím ♥ Jste úžasní! Vše klapne, držte se ♥
Štědrý dárce
300 Kč  •  30. 5. 2022 22:14
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  30. 5. 2022 20:36

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat