Sbírka ukončena:

Přístroj CoaguChek na měření hustoty krve pro Gabrielu

Vybráno 0 Kč 300 Kč
25 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přístroj CoaguChek na měření hustoty krve pro Gabrielu

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Gabriela Křivancova
Datum přidání
17. 10. 2022
Poslední aktualita

21. 12. 2022 13:50

Odeslání financí

Z důvodu nevybrání cílové částky byly finance se souhlasem zakladatelky sbírky odeslány na tuto sbírku Sbírka pro Terku po autonehodě | Donio.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Dobrý den, jmenuji se Gabriela je mi 51 let. Před 2 lety mi zjistili vrozenou vadou srdce, kdy mi operovali mechanickou aortální chlopeň. Nyní nastaly vážné komplikace, kdy jsem byla v ohrožení života, kvůli trombin, které vznikly díky málo naředěné krvi, embolie se utrhly a vyletěly mi do mozku a srdce a já prodělala akutní infarkt myokardu a zároveň mozkovou příhodu. Abych předešla těmto komplikacím je nutné si pravidelně měřit hodnoty INR a v případě poklesu ihned aplikovat injekce na ředění krve, mé hodnoty INR nesmí klesnout pod hodnotu 2,5.I po měsíční hospitalizaci v IKEMU, kde jsem byla 24 h/denně napojena na heparin obou pumpu se mé hodnoty neustálily a opět klesly pod tuto hranici, tudíž si k lékům musím píchat injekce na ředění 2 krát denně dokud nedocílíme hodnoty 3,0.

Proto by mi velice pomohl přístroj CoaguChek, abych si mohla pravidelně kontrolovat hustotu krve a předešla tak vážným zdravotním komplikacím, které mohou způsobit smrt.

Komu pomůžeme?

Gabriele 51 let, která musí pravidelně užívat warfarin a regulovat jeho dávkování podle hodnot quiku, které ji naměří tento přístroj, aby nedošlo k trombolizaci mechanické chlopně a emboliím, které by mohli poškodit jak mozek nebo mohli způsobit i zástavu srdce.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na pořízení přístroje k měření INR (krevní hustoty).Tento přístroj je pro mě z finančního hlediska nákladný Peníze bych využila na jeho pořízení. Můj zdravotní stav mi neumožňuje nyní chodit do zaměstnání, jelikož jsem v neschopnosti a po ukončení neschopnosti budu žádat o invalidní důchod.

Z důvodu nevybrání cílové částky byly finance zaslány na tuto sbírku Sbírka pro Terku po autonehodě | Donio

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

21. 12. 2022 13:50

Odeslání financí

Z důvodu nevybrání cílové částky byly finance se souhlasem zakladatelky sbírky odeslány na tuto sbírku Sbírka pro Terku po autonehodě | Donio.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Michaela
300 Kč  •  6. 12. 2022 5:25
Snad vám můj malý příspěvek alespoň trochu pomůže. Přeji pevné zdraví a krásné Vánoce. ❤️

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat