Přelom září/říjen 2022 začal být Forestík spavější, apatický, nejevil tolik zájem o jídlo. Vzala jsem ho tedy na veterinu, kde mu byl zjištěn koronavirus (ten v sobě mají téměř všechny kočky a může se " probudit" následkem stresu, oslabení organismu).
Byla jsem veterinářkou upozorněna, že koronavirus může „zmutovat“ v onemocnění FIP.
Forest dostal antibiotika, preparáty na podporu imunity a absolvovali jsme ještě další kontroly. Vše se zdálo být v pořádku, začal přibírat na váze a začal být zase aktivní.
V druhé polovině ledna jsem po příchodu z práce našla Foresta ve stavu hadrové panenky celého žlutého. Bylo mi jasné, že je zle.
Následoval ihned převoz na veterinu, kde jsme absolvovali kolečko vyšetření a Forestíka si tam nechali na hospitalizaci jeho stav byl velmi vážný byl na pokraji života a smrti. Druhý den se bohužel potvrdila diagnóza FIP…
A tak začal doslova boj o jeho život. Z jedné veteriny se převezl na druhou, aby byly co nejdříve výsledky krve a navíc tam je veterinářka, která má s tímto onemocněním zkušenosti. Následně se převážel na původní veterinu kvůli nutnosti další hospitalizace, musel dostávat infúze a doplňovat se mu draslík. Hledala jsem infromace u lidí, kteří mají s léčbou této nemoci zkušenosti obvolala snad všechny veteriny v Brně kvůli nutnosti akutní transfúze krve.
Kamarádka mi sehnala dárce , podala se krevní transfúze, udělali se další vyšetření.
Druhý den po transfúzi nastalo zlepšení a Forestíka mi dali domů. Jeho stav zůstává nadále vážný, ale jsem s ním 24 hod. doma rozkrmuji ho, zavodňuji, kontroluji.
Čeká nás ještě dlouhá a náročná léčba, ale Forest je neskutečný bojovník a věřím, že tuto bitvu spolu vybojujeme.
