Úspěšně vybráno:

Pomohli jste přispět Charlottce na rehabilitace Feldenkraisovou metodou

Vybráno 0 Kč 48 000 Kč
48 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
48 000 Kč
Průměrná výše daru
48 000 Kč
Nejvyšší dar
12 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste přispět Charlottce na rehabilitace Feldenkraisovou metodou

Vybráno 0 Kč 48 000 Kč
48 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá, TV Nova s.r.o.
Datum přidání
10. 8. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka pomůže Charlottce zafinancovat rehabilitace Feldenkraisovou metodou. Tyto rehabilitace jsou pro ni velice důležité a přispívají ke zlepšování jejího nejen fyzického stavu. I po psychické stránce Charlottce pomáhají a rozvíjejí dále její vnímání.

Komu pomůžeme?

Téměř sedmiletá Charlottka má dětskou mozkovou obrnu (vývoj do dipareticke formy). To vyžaduje neustálou péči a časté rehabilitace, na které její rodiče nemají potřebné finance, jak by si často Charlottky zdravotní stav zasloužil. Dívka má zatím školní odklad, a tak stále navštěvuje mateřskou školu. Je to veselá hodná dívka, která by se v budoucnu ráda co nejvíce přiblížila běžnému životu svých vrstevníků. 

Charlottka se narodila se v 28.tt, čtyři měsíce po narození byla v nemocnici zaintubovaná než samostatně dýchala. Rodiče s Charlottkou cvičí každodenní rehabilitace – Vojtovu metodu, bobath koncept, Faldenkreisovu metodu, kraniosakrální terapii, a další.

Charlottka má DMO – hypotonický trup i tělo. Zvýšený tonus v nožičkách. Chůze je po špičkách nestabilní s častými pády. Také má problém s dechem. Navštěvuje měsíční rehabilitace, kde Charlottka intenzivně cvičí (hiporehabilitace, Faldenkreisovu metodu, kraniosakralni terapii, ATC, Sarema, Axon).

Malá cvičí od svých dvou let. Má za sebou:

☆přes tisíc dní s Vojtovou metodou 

☆ desítky hodin protahování 

☆ více jak sto jízd na koni

☆ uplavané kilometry

☆ několik tisíc posilovacích cviků se závažím

☆ stovky sedů – lehů a ještě s úhlem náklonu 

Rehabilitace jsou finančně hodně nákladné a neplatí je pojišťovny.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na zaplacení čtyřiceti individuálních lekcí Jeremy Krauss Approach (Feldenkraisova metoda pro děti), které nejsou nijak hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

Feldenkraisova metoda používá pohyb jako prostředek k učení a k funkčnímu uvědomování si sebe sama ve vztahu k okolnímu prostředí. Je to přístup, který lidem rozšiřuje jejich repertoár pohybů, zvyšuje vnímamost, zlepšuje funkci a umožňuje lidem plněji se vyjádřit. Feldenkraisova metoda je založena na principech fyziky, biomechaniky a empirického chápání učení a rozvoje člověka.

Individuální lekce Feldenkraisovy metody se nazývá Funkční integrace (Functional Integration, FI). Každá taková začíná rozhovorem, ze kterého terapeut zjistí momentální stav a přání. Díky tomu může lekci „ušít na míru“. Během lekce bude naslouchat svým dotekem a povede je do jemných pohybů. To pacientům umožní poznat širší škálu pohybových vzorců. Nejčastěji probíhá lekce vleže (na zádech, na boku, na břiše) na speciálním lehátku, méně často pak v sedu, kleku nebo vestoje. Během lekce používá terapeut válce a podložky, které pomohou ke snadnějšímu uvolnění a zároveň k přesnějšímu nasměrování pohybu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
48 000 Kč  •  16. 8. 2022 10:59

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat