Sbírka je věnována pejskovi Jack Russell teriéra Budymu. Budymu jsou čtyři roky. Doposud mu nikdy nic nebylo, netrpěl žádnými nemocemi. Zdravý, normální, veselý pes. Je tomu víc jak 14 dní tak začal velice špatně jíst. Nepomáhalo většinou ani přidávání jogurtů, masovek a lákadel. Někdy snědl trochu, někdy polovinu. Jedl pomalu. Bylo nutné ho oddělit, aby měl čas a prostor jídlo sníst. Začal být víc unavený, většinu dne polehával. Na zavolání však přišel s vrtichvostem. Cítila jsem tak nějak ale, že prostě není ve své kůži. Místní veterinář neshledal nic závadného a doporučil jen odčervení. Budy díky nechutenství ubral dost na hmotnosti. Stav byl nadále pořád stejný. Je tomu dva dny co začal zvláštně pajdat na levou zadní nohu. Vypadalo to jako by si do ní něco vrazil. Prohlížela jsem mu ji, koukala na něco vraženého, poraněného, říznutého, ale nic jsem nenalezla. Budyho jsem vzala do postele pod peřinu. Ráno se už nepostavil na nohy. Z lehu na boku nebyl schopný se přetočit do lehu vodorovného. Paradoxně začal normálně zase jíst a to i několik porcí denně avšak nepociťoval naopak zase žízeň. Zavolala jsem tedy na Zbraslavskou kliniku, kde mi mockrát pomohli se složitými případy a kam jsem i já kdysi dostala doporučení a sama doporučovala. Při příjmu jsem bohužel narazila na lékařku, která byla nová. Pohledem na psa vyřkla diagnózu tetanu a šance na přežití zcela mizivé. Návrh řešení eutanázie nebo pokus o léčbu. Samozřejmě jsem vybrala to druhé. S brekem jsem odcházela z kliniky. Potom se mi vše rozleželo a začala jsem googlit. Klinický obraz neodpovídal psovi s tetanem. Navíc Budy asi 30 minut před návštěvou kliniky zbaštil celou porci jídla. Volala jsem tedy na kliniku znovu a chtěla mluvit s jinou sloužící lékařkou. Ta bohužel díky zvířecím pacientům zrovna nemohla. Nicméně ozvala se mi asi za dvě hodinky zpět. Vysvětlila, že dle vyšetření Budy nemá tetanus, ale nemocná játra. Ta jsou zvětšená, v bříšku je něco tekutiny a navíc má špatnou srážlivost krvě. Proč ale to všechno a jaká je prognoza nedokázala říct. Vysvětlila, že Budy je na infuzi, podali mu širokospektrá antibiotika a bylo by vhodné odebrat biopsii jater pokud to jeho stav dovolí. Druhý den volali, že vzali jakési speciální vyšetření a po výsledku se domluvíme, že by provedli biopsii jater. Na dotaz na cenu vyšetření mi bylo sděleno, že vlastně jen za předchozí večer je cena diagnostiky kolem šesti tisíc, biopsie by byla za dalších zhruba deset a s hospitalizací přes víkend jsem na cca dvaceti až třiceti tisících a to je údajně začátek. Propadla jsem čirému zoufalství…jak Budymu pomoci a nekrást…Jelikož nemám jen Budyho, ale i jiná zvířata vyžadující speciální péči a měsíčně nemalé peníze tak mě napadlo obrátit se na Donio, což mi připadlo jako jediná pomoc. Prosím moc všechny kdo pomůžou Budymu zase na nohy, uhradit diagnostiku, následnou léčbu, případnou rehabilitaci a v tuto chvíli hlavně asi dost důležitou biopsii jater. Pevně věřím, že to může zvládnout a za tu šanci prostě stojí.











