Sbírka ukončena:

Lepší život pro Tomíka

Vybráno 0 Kč 1 700 Kč
190 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
425 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Lepší život pro Tomíka

Vybráno 0 Kč 1 700 Kč
190 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Žaneta Navrátilová
Datum přidání
14. 1. 2023

Představení sbírky

Rádi bychom vybrali peníze na delfinoterapie pro Tomíka a pomohli mu tak ke většímu zklidnění, lepšímu zvládání emocí a doufáme že by se mu zlepšil a rozšířil jídelníček. Tomík trpí atypickým autismem, kdy ho přemáhají emoce, se kterými si neví rady a moc se v tom trápí. Od 3 let, kdy se jeho vývoj zastavil, omezil se v jídle na 4 potraviny. Z nového jídla má strach. Delfíní terapie by mu mohla trochu i tuto překážku zvládnout. 

Komu pomůžeme?

Tomík je 11 letý kluk. Je srdečný, kamarádský, férový a pravdomluvný. Bohužel život se s ním nemazlil a nadělil mu překážku v podobě autismu. Tomík byl do 3 let zdravé dítě, pak se jeho vývoj zastavil a nám všem se život obrátil úplně na ruby. Museli jsme se učit spoustu nových věcí, dojíždět daleko na terapie a učit se o zcela novém a pro nás neznámém světě autistů.

Tomík trpí sebepoškozovaním, jelikož špatně snáší své rozbouřené emoce a neví jak z toho ven, jak je udržet na uzdě. Když byl menší, stále nás fyzicky napadal, teď napadá sám sebe. Což je pro nás jako rodiče snad ještě horší. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané finance bychom rádi použili na zaplacení velmi nákladných delfínich terapií, které by Tomíkovi pomohly lépe zvládat jeho emoce. Delfíni napomáhají ke zklidnění, mohl by se tak naučit jak své emoce zkrotit a také díky delfínům při terapiích dochází k celkovému zklidnění. Pokud by se celá částka je nevybrala, zaplatili bychom alespoň hipoterapii, která nemá takové výsledky jako plavání s delfíny, ale i tak je to velmi přínosná terapie. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
200 Kč  •  12. 3. 2023 10:18
Laskavý dárce
300 Kč  •  10. 3. 2023 21:35
Hanka
600 Kč  •  9. 3. 2023 20:05
🍀
Velkorysý dárce
600 Kč  •  3. 2. 2023 19:17

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat