Rádi bychom pomohli našemu kamarádovi Standovi. Standa Velička se narodil 20. 3. 1966.V roce 2006 začal stavět dům, dřevěný, protože dřevo bylo od malička jeho láska, ke které ho vedl jeho tatínek. V roce 2012 se do tohoto vlastníma rukama postaveného domu, původně plánovaném jako chalupa, nastěhoval. Stačil jen okamžik. Kvůli nesprávnému umístění kouřovedu topidla dům vzplál. Neustále zvelebovaný a s láskou a pílí opečovávaný dům se ocitl v plamenech. Dům, ve kterém žije se svou dcerou, dům, který byl hlavně domovem. Místem, ve kterém byly vždy otevřené dveře pro přátele. Ať už na radostná setkání, nebo jako azyl pro každého, kdo se ocitl v tíživé životní situaci. Standa měl vždy otevřenou náruč i srdce pro pomoc ostatním. Teď potřebuje pomoc on. Ačkoliv by si o ní nikdy sám neřekl. Ale jsou věci, které člověk sám nezvládne. Bohužel 5. 3. 2022 se životní sen jeho a dcery rozplynul během pár minut . Standa i s dcerou se ocitli v situaci, kdy jim zůstalo jen to, co měli na sobě. Musím podotknout že místní lidé byli velice vstřícní a věnovali jim oblečení, nějaké věci do domácnosti a představenstvo obce jim poskytlo ubytovaní v obecní garsonce po nezbytnou dobu. Přes to všechno, co ho potkalo, je plný síly a odhodlání znovu vybudovat to, o co přišel.
