Standik je chlapeček který se narodil ve 26tydnu s váhou 1080gramu ,po porodu nastali komplikace a Standik bojoval z krvácením do mozku ,kde se mu to nalejvalo do komor a hrozilo ,že to nepřežije,druhý problém byla infekce v bříšku ,které se mu nafukovalo a hrozila perforace střev ,operace byla nepřípustná vzhledem k tomu že neměl krevní destičky ,u operace by jim vykrvácel …Standik si svůj život tady nakonec vybojoval a dělá nám radost i když zlobí …Standik si následkem předčasného porodu nese dětskou mozkovou obrnu,v říjnu mu bude 7,a stále nechodi ,ani nevíme zda se někdy na nožičky postaví ,ale mentálně je v pořádku v září nastupuje do přípravné třídy na Základní školu ,kde bude mít asistentku ,a nový vozíček …Touto cestou vás chci požádat o přispění na pobyt u moře ,Standik je neustále nemocný školku navštěvuje parkrat do roka ,přes standika časté nemoce a cvičení které potřebuje aby se aspoň nezhoršoval jeho zdravotní stav nemohu nastoupit do práce do které bych ráda šla…Ale jak se říká ,dítě je na prvním místě a já pro něj dělám aspoň to že tu pro něj jsem ,a snažím se to s ním dotáhnout daleko aspoň po mentální stránce …Aby měl ten život o trochu lehčí …Manžel platí veškeré věci které má ,a na takový pobyt nám nezbývá …Standik má nyní stafylokoka ,dostává vakcínu ze svých bakterií a pobyt u moře by mu moc pomohl ,nežádám o celou část ,jen o přispění …Jeho sen je si zaplavat i s delfíny ,takže i to bych mu chtěla splnit …Věřím že pobyt mu pomůže natolik ,že nebude tak nemocný a já si budu moc najít aspoň nějakou brigádu ,protože i tak jezdíme cvičit ,a cvičení je víc ,aby dělal aspoň malé pokroky a do budoucna se snažil i osamostatnit ..
