Sbírka ukončena:

Pro snadnější život

Vybráno 0 Kč 600 Kč
150 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pro snadnější život

Vybráno 0 Kč 600 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Eva Šmídová
Datum přidání
10. 11. 2023
Poslední aktualita

5. 1. 2024 17:49

4.operace

Tak v prosinci proběhla 4. operace, místo achilovky mám šlachu z palce a nějaké dráty se šroubem. Zatím optimistická moc nejsem, jelikož noha opět ztuhla a nepohnu s ní. 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Pro Petru po úrazu na kole. Po 3 operacích kotníku a nepočítaně rehabilitacích se její stav nezlepšil. Pár měsíců po první operaci diagnostikován Sudeck syndrom. Život by ji ulehčilo auto a pak také absolvovat hyperbarickou komoru.

Komu pomůžeme?

Petra byla vždy sportovkyně. Jednoho dne si vyrazila na kole, jako skoro každý den. Do cesty ji vběhl zajíc a Petra utrpěla zlomeniny. Jela sama, ale naštěstí se tam objevili dobří lidé a Petře pomohli. Následovala operace v Motole, vše se nejdříve hojilo dobře, ale pak přišel zvrat a Petře byl po dlouhém kolečku vyšetření diagnostikován Algodistrofický syndrom operované končetiny.

Rehabilitace prozatím neměli žádný efekt. Následovali ještě dvě operace, které byly také bez efektu. Venku ujde pár metrů, trpí permanentními bolestmi. Život by ji usnadnilo auto a také absolvovat léčbu v hyperbarické komoře. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na pořízení auta ke zlepšení mobility. K léčbě hyperbarické komory, která by mohla částečně zbavit Petru bolestí.

Pokud se nevybere cílová částka, pomůže aspoň část na rehabilitace. Pokud by se vybralo více, věnuje částku lidem, kteří také trpí Sudeck syndromem, jelikož tento syndrom je stále velmi málo zmiňovaný  a lékaři v ČR s ním nemají moc zkušeností.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

5. 1. 2024 17:49

4.operace

Tak v prosinci proběhla 4. operace, místo achilovky mám šlachu z palce a nějaké dráty se šroubem. Zatím optimistická moc nejsem, jelikož noha opět ztuhla a nepohnu s ní. 

22. 11. 2023 0:10

Děkujeme

Děkujeme za každý i malý příspěvek. Stav se opět zkomplikoval a čeká mě 12. 12. další operace. Úplně mi zdegenerovala achilova šlacha. Magické datum, tak doufejme, že vše dobře dopadne.

12. 11. 2023 22:45

Sudeck syndrom. 3. Stadium.

https://fyzioklinika.cz/poradna/clanky-o-zdravi/169-sudeckuv-syndrom

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
300 Kč  •  24. 12. 2023 10:40
Milý dárce
300 Kč  •  16. 11. 2023 11:35

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat