Tobiášek je 10 letý veselý kluk, rád se směje, chodí rád do školy, kde za svou snahu sklízí jednu pochvalu za druhou. Touží dělat, co dělají všechny děti. Tobiáška jsem poznala ve věku, kdy se snažil dělal první krůčky a maminka si přišla do naší organizace půjčit dětské chodítko aby první krůčky mu byly usnadněny. Největším hendikepem Tobiáše jsou jeho vybočená chodidla, díky kterým nemá stabilitu, což znamená, že nestojí v prostoru a bohužel poslední dva roky se pohybuje samostatně méně a méně. Nohy ho bolí, kyčle trpí, Tobiáš zaměřuje velkou pozornost na to, aby nespadl. Jsou dny, kdy odmítá chodit a sedí jen ve vozíčku. Ale jsou i lepší dny, kdy se chytne vozíčku a táhne ho před sebou, pustí se do prostoru a chodí do a ze schodů. Od narození cvičil Vojtovu metodu, později Bobatův koncept. Pravidelně 2× ročně jezdil do roku 2019 do státních lázní Jánské Lázně. Teď už potřebuje vyšší intenzitu cvičení, jezdí pouze na intenzivní pojišťovnou nehrazené 3 týdenní rehabilitace, které absolvuje 3–4 x ročně, střídavě v Olomouci v centru Jitrocel a v Praze na klinice Armadi. Cvičí zde ve speciálním oblečku Therasuit, které mu přináší největší pokroky. Vada chodidel je komplikovaná, ale dle vyjádření specialistůz FN Motol je stále naděje tento stav zlepšit za pomocí speciálních ortéz od rakouské firmy Pohlig. Ortézy stojí cca 6.350 EUR ( cca 152tisíc Kč). V srpnu Tobiáše čeká pravidelná 3 týdenní rehabilitace v Olomouci v centru Jitrocel za 78.500,- Kč.
Peníze budou použity na speciální ortézy, pokud by se podařilo vybrat vyšší částku, bude použita na úhradu intenzivních rehabilitací a speciálních pomůcek









